Karolina Chojnacka

Fotoradar zrobił zdjęcie kobiecie idącej pieszo! Wystawiono mandat i ruszyła lawina absurdu

Pewna kobieta otrzymała mandat za to, że bezprawnie jechała buspasem. Pomyślicie, że cóż... zdarza się. Ale w tej historii nic nie jest takie jak się wydaje.

Pewna kobieta otrzymała mandat za to, że bezprawnie jechała buspasem. Problem w tym, że we wskazanym w piśmie czasie nie mogła znajdować się w tym miejscu, bo była zupełnie gdzie indziej. Co więcej, na dołączonym zdjęciu znajdowała się jakaś obca kobieta, a brakowało samochodu. Kobieta wzięła mandat za żart znajomych i zbagatelizowała sytuację.

Okazało się, że nieznana nikomu kobieta szła pasem dla autobusów, a na sobie miała bluzkę z napisem. Ten przypominał tablicę rejestracyjną, dlatego fotoradar zrobił jej zdjęcie. Ponieważ pasek od torebki zasłonił jedną z liter, założono, że napis to tablica rejestracyjna samochodu i wysłano jego właścicielce mandat. Absurd!

Nie wiadomo, co w tej historii jest bardziej żałosne – to, że urządzenie zrobiło takie zdjęcie, czy, że ktoś na jego podstawie wystawił i wysłał mandat. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i kobieta nie musiała płacić mandatu.

Wydawałoby się, że fotoradar to idealne urządzenie, ale okazuje się, że nawet ono popełnia błędy. Krytycy zauważają, że fotoradary można bardzo łatwo oszukać. W tym przypadku urządzenie wykrywało nie prędkość, a sam ruch. Dlatego zrobiło zdjęcie. Zapewne kobieta idąca buspasem o sprawie dowiedziała się z mediów. Teraz pewnie będzie bardziej uważała co zakłada i gdzie chodzi.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze