Motorola stawia na bezprzewodową komunikację z samochodem. Użytkownicy Android Auto będą zadowoleni

Motorola przedstawiła akcesorium MA1, które pozwoli obsłużyć każdy samochód z interfejsem Android Auto bezprzewodowo.

Android Auto już jest dostępny w około 150 milionach samochodów na całym świecie. Coraz więcej z nich jest wyposażonych w funkcję bezprzewodowego połączenia z telefonem, która wymaga odpowiedniego oprogramowania i urządzenia Wi-Fi.

Coraz więcej firm motoryzacyjnych implementuje rozwiązanie Android Automotive z kompletnym systemem Google w samochodzie. Taki system mają już auta Volvo, Polestar i nowe Renault Megane E-TECH, a zapowiada je coraz więcej koncernów, między innymi Ford, Stellantis, Nissan i Mitsubishi.

Motorola przedstawiła akcesorium MA1, które pozwoli obsłużyć każdy samochód z interfejsem Android Auto bezprzewodowo.

MA1 od Motorola – co to?

Motorola MA1 to adapter, który dodaje bezprzewodowy Android Auto do istniejących interfejsów systemów multimedialnych w samochodach. MA1 podłącza się do USB, co wyzwala automatyczne połączenie przez Bluetooth z komputerem. Po ustabilizowaniu się połączenia adapter tworzy swoisty most między telefonem a systemem w samochodzie. W ten sposób kierowca łączy się bezprzewodowo z Motorolą, a ona już klasycznie przewodowo przesyła sygnał.

Motorola przedstawiła akcesorium MA1
Motorola przedstawiła akcesorium MA1, fot. Motorola

Połączenie pomiędzy telefonem oraz adapterem odbywa się po WiFi 5Ghz, czyli w ten sam sposób co w samochodach oryginalnie wyposażonych w system bezprzewodowy, zatem nie powinno być mowy o opóźnieniach czy niestabilnym sygnale. Jedynym warunkiem działania tego urządzenia to minimum Android 11 w telefonie oraz obsługa sieci Wi-Fi 5Ghz.

Obecnie Motorola jest w trakcie certyfikacji tego rozwiązania przez Google i tylko to opóźnia możliwość zakupu urządzenia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze