Mitsubishi Colt – japoński model po latach wraca do Europy. Powstanie w fabryce Renault

Mitsubishi Colt po 10 latach nieobecności wraca na europejski rynek. Nowy hatchback ma zdobyć serce kierowców nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, a w gamie układów napędowych znajdzie się klasyczna hybryda.

Mitsubishi Colt, będący kiedyś jednym z  najbardziej rozpoznawalnych modeli w gamie japońskiego producenta, wróci na Stary Kontynent 60 lat po wprowadzeniu na rynek pierwszej generacji modelu.

Mitsubishi Colt 2023, fot. materiały prasowe / Mitsubishi
Mitsubishi Colt 2023, fot. materiały prasowe / Mitsubishi

Po 10 latach Mitsubishi Colt wraca do europejskiego segmentu B. Nowy Colt, który będzie rywalizował z rynkową konkurencją obok modeli Space Star, niedawno zapowiedzianego nowego ASX-a oraz Eclipse Cross PHEV, znacząco zwiększy zasięg oferty Mitsubishi w kluczowych segmentach europejskiego rynku motoryzacyjnego.

Nowe Mitsubishi Colt powstanie na platformie CMF-B , opracowanej przez Alians Renault-Nissan-Mitsubishi, i będzie produkowany w zakładach Renault w Bursie. W tej samej fabryce powstaje także Renault Clio, więc jest bardzo prawdopodobne, że Colt będzie technicznym bliźniakiem francuskiego samochodu.

Jak zapewnia japoński producent, nowy Colt „będzie dysponował bogatym zestawem wyposażenia, najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i pełną gamą układów napędowych”. To oznacza, że w gamie jednostek napędowych kierowcy będą mieli do wyboru między innymi klasyczną hybrydę.

Nowe Mitsubishi Colt oficjalnie pojawi się w Europie jesienią 2023 roku.

Komentarze:

JDM__ - 2 maja 2022

Ciekaw jestem premiery, poprzedni Colt był moim pierwszym samochodem i bardzo ciepło go wspominam. Trzymam kciuki że ciepło się przyjmie, japońskie kompakty są super.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze