Mitsubishi ASX wróci jako zupełnie nowy model. Co o nim wiemy?

Mitsubishi zapowiada nowego ASX-a na rynek europejski. Samochód na drogi ma wyjechać wiosną 2023 roku i będzie wyposażony w napędy hybrydowe. Co jeszcze o nim wiemy?

Obecnie Mitsubishi ma w ofercie na europejski rynek tylko trzy modele – Space Star, Eclipse Cross oraz L200. To się jednak za jakiś czas zmieni. Japoński producent zapowiada, że wiosną 2023 roku na europejskie drogi wyjedzie nowa generacja ASX. To będzie zupełnie inny samochód od tego, jaki znaliśmy do tej pory.

Mitsubishi ASX wróci jako zupełnie nowy model
Mitsubishi ASX wróci jako zupełnie nowy model, fot. materiały prasowe / Mitsubishi

Nowa generacja Mitsubishi ASX powstanie na platformie CMF-B Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi, na której zbudowano między innymi Renault Captura oraz Nissana Juke’a.

 Japoński producent zdradził, że ASX nowej generacji będzie miał „pełną gamę układów napędowych, w tym hybrydę ładowaną z zewnętrznego źródła (PHEV) i pełną hybrydę (HEV)”. Ta zapowiedź najprawdopodobniej oznacza, że kierowcy do wyboru będą mieli również klasyczną wersję hybrydową.

Alians Renault-Nissan-Mitsubishi

Wspólna strategia producentów należących do aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi polega przede wszystkim na dążeniu do poszerzenia zakresu współdzielenia platform aż do osiągnięcia 80% korelacji w 2026 roku. Alians ma także w planach podbój europejskiego rynku samochodów elektrycznych, oferując do 2030 roku aż 35 takich modeli.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze