Mistrz lewego pasa znalazł sposób na to, żeby nikt go nie poganiał. Ma powód do dumy?

Mistrz lewego pasa znalazł sposób na to, żeby nikt go nie poganiał. Ma powód do dumy?

24 września 2020
1
8
Autor nagrania jest wyraźnie zadowolony ze swojej pomysłowości i skuteczności wymyślonego przez siebie rozwiązania. Nie tylko my mamy wrażenie, że nie rozumie, co tak naprawdę robi.

„Czy mój sposób na glonojady działa?” pyta autor w tytule wideo. Rzeczywiście działa. Bardzo sprytny sposób. Gdyby tylko autor wiedział skąd biorą się te „glonojady” i co je tak naprawdę odstrasza.

Na szeryfa wylała się fala hejtu, więc nagrał film o tym, że nie jest szeryfem. Sprawdzamy!

Na nagraniu widzimy, jak auto z kamerą dogania na autostradzie Mercedes. Zbliża się do niego, sygnalizując, że chciałby jechać szybciej. Prawy pas nie jest pusty, ale odstępy między pojazdami są na tyle duże, że uprzejmy kierowca nie miałby problemu, żeby na moment zjechać. Nie dotyczy to autora nagrania. On zamiast uprzejmości na drodze, woli zasadę „jadę jak lubię i co mi zrobisz?”, na co zwracają uwagę niemal wszyscy komentujący.

Walka na lewym pasie autostrady

Kiedy zbliża się do niego Mercedes, włącza na listwie za tylną szybą napis „zachowaj odstęp”. Kierowca niemieckiego auta na jego widok zwalnia i zwiększa odstęp, a autor nagrania cieszy się jak to wystarczyło zwykłe upomnienie, żeby inny kierowca podporządkował się jego stylowi jazdy. Jakoś nie przyszło mu do głowy, że nikt nie montuje sobie takich tablic, żeby pouczać innych kierowców, a spotkać je można niemal wyłącznie w nieoznakowanych radiowozach. Kierowca Mercedesa prawdopodobnie wystraszył się, że niemal podłożył się drogówce i dlatego zwolnił.

Komentarze

Normal
24 września 2020 22:22
W Polsce 140, czyli licznikowe 150obowiązuje nadal i zdrowie na umyśle jako warunek otrzymania prawa.
Świry powinny czekać w kolejce na terapię, a nie prowadzić, a szybcy przypomnieć sobie, że niema obowiązku pomagać w łamaniu przepisów i przy 150 na zegarze niczego się nie wyrzedza, nawet auta z kamerą do góry nogami i dyskoteką za szybami.
M. > Normal
25 września 2020 12:35
W Polsce obowiązuje ruch prawostronny.
Jj > Normal
29 września 2020 18:32
Nazywasz siebie normalem a masz we łbie sieczkę jak ten malpiszon z wielkim nosem, typowy polaczyna.
Ghul > Normal
29 września 2020 18:38
Ale naprawdę ch ci do tego kto ile jedzie i jak masz miejsce masz zjechać na prawy pas i koniec dyskusji ale trafi się 5 takich łbów na 100 km-odcinek i jest problem z miszczami lewego pasa w Polsce.. a wystarczy zjechać i pozwolic komuś pojechać szybciej tylko że to nie jest w manierach takiego polaczyny
Adam s > Ghul
05 października 2020 18:58
Wcale nie ch... mi do tego ile jedzie bo jak wjedzie w rodzinę z dziećmi przy 200 to nie będzie co zbierać i nawet takie przemądrzałe gnojki jak ty będą lamentować że nieszczęście.
zbokzzaściany > Adam s
09 października 2020 09:32
Jesteś rąbnięty tylko o tym nie wiesz. Zapisz się do milicji frajerze.
psycholog > Adam s
09 października 2020 11:52
Swoim zachowaniem bardziej go tylko wkurzasz i jeszcze bardziej agresywnie będzie jechał później. Policja jest od pilnowania porządku i nie rozumiem dlaczego Policja się nie zajmie takimi jak Ty blokującymi lewy pas. Przez takich rośnie agresja wśród innych. Najgorsi są tacy, którzy jadą prawym, zobaczą że coś na lewym się zbliża z dużą prędkością i wtym momencie ładują się raptownie na lewy żeby "nauczyć" tamtego że się wolniej jeździ. Zachowania typu " ha zajadę mu drogę niech się nauczy" są zdecydowanie bardziej niebezpieczne od samej w sobie szybkiej jazdy. Za takie właśnie zachowania powinni odrazu zabierać prawo jazdy.
Następny mundrek > Normal
09 października 2020 19:05
W Polsce obowiązuje niedoinformowany szeryfie zasada jazdy przy prawej krawędzi jezdni , jeśli jesteś taki przepisowy , to stosuj się do wszystkich przepisów a nie do tych które tobie odpowiadają, lub zamknij buzie