Karolina Chojnacka

Michelle Gatting jest prawdziwą królową Ferrari Challenge! Jeden weekend, dwa podia

Silne nerwy i samokontrola. Oto tajna broń duńskiej zawodniczki, Michelle Gatting, która podczas zawodów Ferrari Challenge Europe na legendarnym torze Nürburgring aż dwa razy stanęła na podium. Gatting swoją świetną jazdą udowadnia, że dziś motorsport to tak samo kobiecy, jak i męski świat.

Deborah Mayer, ambasadorka Ferrari, stworzyła projekt Iron Dames, by wspierać zawodniczki sportów motorowych. Kobiecy zespół Iron Dames tworzą trzy zawodniczki: Manuela Gostner, Rahel Frey i Michelle Gatting, która w tym sezonie reprezentuje barwy kobiecej ekipy w Ferrari Challenge Europe.

I to w jakim stylu! Drogie panie, jeśli kiedykolwiek usłyszycie obraźliwe „No tak, baba za kierownicą”, to opowiedzcie „miłemu” panu o wyczynach Michelle Gatting za kierownicą wyścigowego Ferrari!

Michelle Gatting króluje w Ferrari Challenge
Michelle Gatting króluje w Ferrari Challenge, fot. materiały prasowe / Iron Lynx

Podczas dwudniowej, deszczowej rywalizacji Ferrari Challenge Europe na torze Nürburgring „Żelazna Dama” pokazała konkurencji, gdzie jej miejsce! W fatalnych warunkach udało się jej za kierownicą Ferrari 488 wywalczyć pole position. W wyścigu, który odbywał się w równie złych warunkach, Gatting wywalczyła podium, stając na jego najniższym stopniu.

Niedzielne kwalifikacje i wyścig również odbyły się w burzliwych okolicznościach i po raz kolejny Michelle Gatting zaliczyła świetną sesję kwalifikacyjną, startując do wyścigu z pierwszego rzędu. Na mokrym torze zawodniczka radziła sobie doskonale, ale w momencie, gdy rozpoczęła walkę o pierwsze miejsce, na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa i rywalizacja została zakończona. Gatting po raz drugi w ten weekend wyścigowy stanęła na podium, tym razem ciesząc się z drugiego miejsca.

Michelle Gatting króluje w Ferrari Challenge
Michelle Gatting króluje w Ferrari Challenge, fot. materiały prasowe / Iron Lynx

Michelle Gatting utrzymuje swoją świetną passę, stając na podium w każdej rundzie tegorocznego Ferrari Challenge Europe. Zawodniczka utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw, z łączną liczbą 137 punktów.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze