Daria Mikólska

Mercedes Klasy T. Producent ujawnia pierwsze zdjęcie

Mercedes Klasy T to najnowsze dziecko niemieckiego koncernu. W zasadzie jest to dobrze znany model, który przeszedł kurację upiększającą.

Mercedes Klasy T to nowość w ofercie niemieckiego producenta. Samochód jest oparty na modelu Citan, ale będzie oferować lepsze wykończenie i wyposażenie, a co za tym idzie – wyższy komfort jazdy.

Mercedes Klasy T na pierwszym zdjęciu udostępnionym przez producenta zdradza, że zmieniono wygląd osłony chłodnicy, przedni zderzak oraz kształt reflektorów LED.

Zobacz: Mercedes-AMG G 63 Edition 55 – specjalna wersja z okazji jubileuszu. Pod maską silnik V8 o mocy 585 KM

Wystrój wnętrza zdradziły już pierwsze zdjęcia prototypowego modelu EQT. Można się spodziewać identycznego układu, jak w modelu Citan, ale z udziałem materiałów o wyższej jakości.

Mercedes Klasy T to tak naprawdę lepiej wykonany Citan, który z kolei jest bliskim krewnym Renault Kangoo. Niemiecki producent od jakiegoś czasu współpracuje z Renault.

Przeczytaj koniecznie: Mercedes EQE – cena w Polsce. Kosztuje sporo, ale jest tańszy od EQS-a

Pod maskę trafią dobrze znane silniki: benzynowy o pojemności 1,33 litra (102 lub 131 KM) oraz diesel o pojemności 1,5 litra (75, 95 lub 116 KM).

Niemcy chcą wprowadzić na rynek wersję elektryczną, czyli EQT. Można się spodziewać kilku zmian, które upodobnią model do pozostałych elektryków w gamie Mercedesa. Pod maskę trafi silnik o mocy 122 KM, a zasięg na jednym ładowaniu akumulatora pozwoli przejechać 285 KM.

Premiera Mercedesa Klasy T jest zaplanowana na 26 kwietnia. Więcej szczegółów na temat modelu pojawi się po tym terminie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze