Daria Mikólska

Mercedes EQS SUV debiutuje przed premierą. Pierwsze zdjęcia wyciekły do sieci

Mercedes EQS SUV to kolejny model w elektrycznej ofensywie Mercedesa. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia.

Mercedes EQS SUV miał zadebiutować oficjalnie dopiero 19 kwietnia. Tymczasem w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia odsłaniające nowego, elektrycznego SUV-a niemieckiej marki.

Mercedes od dłuższego czasu zabierał się za wprowadzenie nowego SUV-a z napędem elektrycznym na rynek. Samochód będzie konkurentem dla takich modeli jak Tesla Model X czy BMW iX.

Prace nad modelem zapowiedział zaprezentowany w ubiegłym roku koncept – Maybach EQS, którego postawiono obok Mercedesa EQE.

Przeczytaj koniecznie: Mercedes EQS SUV – data premiery zdradzona przez producenta. Wiemy, też jak wygląda wnętrze SUV-a!

Kwestią czasu pozostało, kiedy Mercedes w końcu przyzna się do prac nad podstawową wersją. Od jakiegoś czasu była już znana data premiery – 19 kwietnia 2022 roku – ale nie udało się utrzymać wszystkich szczegółów w tajemnicy. Samochód zadebiutował kilkadziesiąt godzin temu na jednym z profili w mediach społecznościowych.

Najprawdopodobniej Mercedes EQS SUV powstał na bazie nowej platformy EVA2 przygotowanej na potrzeby modeli elektrycznych. Niemiecka marka wprowadziła już na rynek dwa modele oparte o tę konstrukcję – EQS i EQE.

Wnętrze samochodu jest żywcem przeniesione z modelu EQS wraz z 55-calowym centrum multimedialnym Hyperscreen. Składa się z trzech ekranów zajmujących cały kokpit – od wysokości kierowcy po siedzenie pasażera.

Zobacz: Mercedes EQS i panel ekranów na ponad 1,41 metra! Zobaczcie, jak wygląda wnętrze elektryka

Mercedes EQS SUV będzie jednym z pierwszych modeli marki, które umożliwią autonomiczną jazdę na poziomie 3 SAE. To oznacza, że samochód na wybranych odcinkach autostrad, przy prędkości do 65 km/h będzie prowadzić się bez udziału kierowcy.

Więcej szczegółów na temat nowego modelu poznamy już 19 kwietnia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze