Karolina Chojnacka

Mercedes EQS i panel ekranów na ponad 1,41 metra! Zobaczcie, jak wygląda wnętrze elektryka

Mercedes zaprezentował, jak będzie wyglądać wnętrze elektrycznego modelu EQS. Fani tradycyjnych przycisków i pokręteł będą zawiedzeni. Ekrany, ekrany, wszędzie są ekrany!

Mercedes pokazał wnętrze modelu EQS, czyli elektrycznego odpowiednika klasy S. To co najbardziej rzuca się w oczy, to gigantyczny panel wyświetlaczy szeroki na 1,41 metra!

Mercedes EQS - wnętrze

Hyperscreen , bo tak się ten panel nazywa, wykorzystuje najnowszą wersję systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX, który jest obsługiwany przez 8 procesorów korzystających z 24 GB pamięci RAM i wyświetlających obraz na trzech osobnych ekranach, które łączy wspomniany panel o szerokości 1,41 metra.

Ekran kierowcy i pasażera mają po 12,3 cala średnicy, a środkowy ekran systemu multimedialnego – 12,8 cala. Jeśli kogoś przeraża ta „ekranoza”, to w podstawowej wersji wyposażenia nie będzie ekranu przed pasażerem. Cały szklany panel na być wykonany z takiego materiału, żeby był odporny na zarysowania i łatwy do utrzymania w czystości.

Mercedes EQS - wnętrze

Przeczytaj też: MBUX Hyperscreen – cyfrowy „kręgosłup” Mercedesa EQ

Jak już odkleimy wzrok od ekranów, to warto zwrócić uwagę na 12 haptycznych paneli pod ekranami, które, jak zapewnia Mercedes, wibrują w miejscu dotknięcia, sprawiając wrażenie uginania się pod palcem.

Kabina wyposażona jest też we filtr HEPA, który dba o bezpieczeństwo oraz komfort kierowcy i pasażerów, usuwając ponad 99% zanieczyszczeń powietrza, a także… zestaw perfum! To się nazywa roztaczać wokół siebie atmosferę luksusu…

Mercedes EQS - wnętrze

Atmosferę luksusu zapewniają także wysokiej jakości tapicerka i oświetlenie ambientowe, które każdy podróżujący może dopasować do swojego gustu. O odpowiednie nagłośnienie dba 15-głośnikowy zestaw audio Burmester o mocy 710 W.

Przeczytaj też: Mercedes-EQ: aż sześć nowych modeli „na prąd” pojawi się w ofercie do 2022 roku!

Gdy samochód będzie w bezruchu, bo na przykład stoi podpięty do ładowarki, kierowca może uciąć sobie relaksacyjną drzemkę. Wystarczy uruchomić specjalny tryb Power Nap, który rozłoży fotel, zasunie rolety, włączy jonizację powietrza i odtworzy muzykę, która pomoże kierowcy zapaść w sen.

Gdy kierowca i samochód będą już odpowiednio naładowani energią, nic tylko ruszać w drogę! Mercedes zapewnia, że EQS o mocy 476 KM może na jednym ładowaniu przejechać ponad 700 kilometrów. Akumulatory mają pojemność do 108 kWh.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze