Mercedes EQS SUV – data premiery zdradzona przez producenta. Wiemy, też jak wygląda wnętrze SUV-a!

Mercedes EQS SUV będzie ogromnym, elektrycznym samochodem. Nowy model w gamie samochodów elektrycznych o nazwie EQS, nie będzie jednak kolejnym elektrycznym odpowiednikiem Klasy S. Nazwę EQS SUV otrzyma elektryczna odmiana GLS-a.

Mercedes EQS SUV powstaje na tej samej platformie co EQS sedan i będzie miał te same silniki i baterie. Oznacza to, że kierowcy będą mieć do wyboru co najmniej dwie wersje samochodu. Jedną z napędem na tylną oś, mocą 333 KM i akumulatorami o pojemności 107,8 kWh. Na jednym ładowaniu powinien przejechać do 770 kilometrów. Druga wersja będzie rozwijać  523 KM.

Mercedes opublikował zdjęcia wnętrza EQS SUV. Jak można było przewidywać… jest luksusowo. Nie ulega wątpliwości, że EQS SUV będzie elektrycznym salonem na kołach.

Mercedes EQS SUV - wnętrze, fot. materiały prasowe / Mercedes
Mercedes EQS SUV – wnętrze, fot. materiały prasowe / Mercedes

Pod względem rozwiązań technicznych i wyposażenia Mercedes EQS SUV nie powinien znacząco różnić się od limuzyny EQS, zapewniając przy tym znacznie większy prześwit i przestrzeń we wnętrzu. W kabinie zmieszczono aż siedem miejsc!

Tak jak w EQS-ie, którego już znamy, w kabinie uwagę zwraca przede wszystkim gigantyczny ekran. Połączenie beżowej skóry i alcantary tworzy we wnętrzu luksusowy, ale przytulny klimat.

Mercedes EQS SUV - wnętrze, fot. materiały prasowe / Mercedes
Mercedes EQS SUV – wnętrze, fot. materiały prasowe / Mercedes

Mercedes EQS SUV – data premiery

Mercedes EQS SUV, zgodnie z zapowiedziami producenta, oficjalnie zadebiutuje 19 kwietnia 2022 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze