McLaren stworzył wyjątkowy model dla Królowej Elżbiety II. Jest jedyny w swoim rodzaju

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującą, żyjącą głową państwa na świecie. W tym roku świętuje 70-lecie swojego panowania. Z tej okazji McLaren postanowił przygotować jedyny w swoim rodzaju egzemplarz modelu Artura.

Stworzeniem wyjątkowego modelu dla królowej zajął się oddział MSO (McLaren Special Operations) wyspecjalizowany w unikatowych projektach. 

McLaren Artura Platinum Jubilee
McLaren Artura Platinum Jubilee, fot. materiały prasowe / McLaren

Samochód stworzony z okazji 70-lecia panowania królowej wyróżnia wyjątkowy emblemat – znaczek McLarena został zastąpiony napisem „Elizabeth II” Co ważne, napis graficznie odpowiada klasycznej stylistyce marki, zarówno w kwestii czcionki, jak i kolorystyki.

Uwagę zwraca także nietypowy kolor lakieru, czyli odcień Platinum Jubilee, balansujący na granicy srebra i bieli. Kolor ten powstał dzięki współpracy MSO z firmą AkzoNobel, która specjalizuje się w lakierach.

McLaren Artura Platinum Jubilee
McLaren Artura Platinum Jubilee, fot. materiały prasowe / McLaren

McLaren Artura, hybrydowy supersamochód nowej generacji, ma pod maską układ napędowy o mocy 680 KM, którego maksymalny moment obrotowy wynosi 720 Nm.Silnik elektryczny o mocy 95 KM wytwarza chwilowy moment obrotowy do 225 Nm, zapewniając rewelacyjną, godną supersamochodu McLarena reakcję przepustnicy i drapieżne przyspieszenie.

Od 0 do 100 km/h samochód przyspiesza w 3 sekundy, a do 200 km/h w 8,3 sekundy. Do 300 km/h McLaren Artura rozpędzi się w 21,5 sekundy. Jego prędkość maksymalna to 330 km/h.

Królowa Elżbieta II w ciągu swojego panowania jeździła wieloma modelami brytyjskich samochodów. W jej „garażu” można było zobaczyć takie auta jak Bentley, Land Rover, Jaguar czy Rolls-Royce. Teraz przyszedł czas na McLarena. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze