Karolina Chojnacka

Młoda aktywistka została dyrektorem generalnym McLarena! Jaka była pierwsza decyzja, którą podjęła?

Maisy, 17-letnia aktywistka na jeden dzień została dyrektorem generalnym McLaren Automotive. W ten sposób producent luksusowych supersamochodów postanowił uczcić Międzynarodowy Dzień Dziewczynki i zachęcić młode kobiety do wybrania kariery naukowej i inżynierskiej.

Maisy przejęła stery od dyrektora generalnego McLarena, Mike’a Flewitta, w ramach długoterminowej współpracy McLaren Automotive z organizacją charytatywną zajmującą się prawami dziecka, Plan International:

Mój dzień jako dyrektor generalnej McLaren Automotive był pełen niesamowitych chwil, a możliwość uczestniczenia w procesie budowy supersamochodu była wspaniałym doświadczaniem. Niestety, wiele dziewczynek nie jest w stanie tego doświadczyć.

Młoda aktywistka została dyrektorem generalnym McLarena
Młoda aktywistka została dyrektorem generalnym McLarena, fot. materiały prasowe / McLaren

Wyniki badań pokazują, że 25% dziewczynek w wieku od 11 do 18 lat chciałaby rozwijać swoje zainteresowania przedmiotami ścisłymi i technicznymi, ale powiedziano im, że to praca dla chłopców lub obawiały się, że będą negatywnie oceniane przez swoich kolegów. Prawie połowa dziewcząt (47%) słyszała w mediach lub od przyjaciół czy rodziny, że „dziewczyny nie są dobre w STEM” (STEM – akronim który powstał od pierwszych liter słów w języku angielskim: nauki, technologii, inżynierii i matematyki).

Jednodniowa dyrektor generalna McLarena wyznała:

Działania Plan International polegają na przełamywaniu stereotypów, zmianie postaw i oduczaniu dotychczasowych lekcji, ponieważ wiele dziewczyn wciąż uważa, że ​​powinny bawić się lalkami, a nie samochodami, a to nie jest w porządku.

Partnerstwo między McLaren Automotive i Plan International inspiruje młode kobiety do rozważenia kariery w STEM i umożliwia im osiągnięcie ich pełnego potencjału.

Młoda aktywistka została dyrektorem generalnym McLarena
Młoda aktywistka została dyrektorem generalnym McLarena, fot. materiały prasowe / McLaren

Dzień pracy Maisy obejmował między innymi kierowanie zespołem wykonawczym w podejmowaniu strategicznych decyzji. Oprócz tego Maisy poznała każdy aspekt procesu projektowania, inżynierii, budowy i sprzedaży supersamochodów oraz pomogła w ręcznej budowie hybrydowego supersamochodu – McLarena Artura. Maisy spotkała się także z ambasadorką marki Amandą McLaren, córką założyciela firmy Bruce’a McLarena, na nowej wystawie „McLaren: Driven by Design” w Brooklands Museum, w której znajduje się pełnowymiarowy model 720S zbudowany z klocków Lego. Dziewczynka miała także okazję przejechać się, w fotelu pasażera, McLarenem GT.

Młoda aktywistka została dyrektorem generalnym McLarena
Młoda aktywistka została dyrektorem generalnym McLarena, fot. materiały prasowe / McLaren

Jedną z kluczowych decyzji, którą Maisy podjęła jako dyrektor generalna, było zobowiązanie McLarena do współpracy z Plan International nad zorganizowaniem specjalnych warsztatów dla dziewczynek, które zachęcą je do rozpoczęcia kariery w STEM. Mike Flewitt, dyrektor generalny McLaren Automotive, powiedział:

Przejęcie przez Maisy funkcji dyrektora generalnego McLarena w dniu obchodów Międzynarodowego Dnia Dziewczynki było zarówno przyjemnym, jak i cennym doświadczeniem dla mnie i całego zespołu McLarena. Jej pomysły, spostrzeżenia i inteligencja, a także wyraźna pasja, pomogą nam jeszcze szybciej iść naprzód w naszych wysiłkach na rzecz osiągnięcia jeszcze większej różnorodności.

Komentarze:

Józef Łacek - 17 października 2021

I znów problem to chyba ten COVID na ludzi tak ujemnie działa a nie jebać PiS.
Jebać to wiedzieć kogo a mamy takich i na wschodzie i na zachodzi LUDZIE czście powariowali !!!!!?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze