McLaren przedstawia serię filmów o technologiach wykorzystywanych w samochodach marki

McLaren przedstawia serię filmów o technologiach wykorzystywanych w samochodach marki

14 kwietnia 2020
Przez najbliższe tygodnie McLaren opublikuje we wszystkich swoich kanałach komunikacyjnych serię krótkich filmów pokazujących technologie tworzone przez McLarena i stosowane w jego samochodach.

McLaren Tech Club (#McLarenTechClub) powstał dla tych, którzy chcieliby dogłębnie zapoznać się z istotą każdego z modeli McLarena i przy okazji wzbogacić swoją motoryzacyjną wiedzę. Filmy odkrywają przed widzami innowacyjne technologie stworzone przez projektantów i inżynierów McLarena.

Pierwszy film pt.: “How does the McLaren Elva keep you comfortable at 70mph without a windscreen?” (Co sprawia, że czujesz się komfortowo jadąc McLarenem Elva ponad 100 km/h bez przedniej szyby?) jest poświęcony systemowi aktywnego zarządzania przepływem powietrza (McLaren Active Air Management System - AAMS) zastosowanemu w McLarenie Elva, najnowszym modelu z serii Ultimate.

Zobacz: Dziś debiutuje McLaren Elva! Ekstremalny roadster limitowany

Rozpoznawalną cechą tego wyprodukowanego w serii roadstera jest brak nie tylko przedniej szyby, ale także dachu i szyb bocznych. Filmy stworzone są tak, aby były dostępne i zrozumiałe dla widzów w każdym wieku.

Oglądaj zdjęcia: McLaren 620R - wyścigowy model z homologacją drogową. Fotorelacja z prezentacji

Drugi z serii – którego premiera jest dziś – ma tytuł „What makes the McLaren Senna GTR's wing design so unique?” (Co sprawia, że wygląd spoilera McLarena Senny GTR jest tak wyjątkowy?).

Przeczytaj również: McLaren wprowadza nowe zasady. Superlekki Grand Touring

Film z udziałem Estebana Palazzo, głównego projektanta McLaren Automotive, opowiada o niezwykłym spoilerze z włókna węglowego i można go obejrzeć tu: https://cars.mclaren.com/en/latest/post/tech-club-2-sennagtr

Film o systemie AAMS jest dostępny na stronie: https://cars.mclaren.com/en/latest/post/world-of-mclaren-tech-club

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!