Edyta Klim

Mathilde Margaillan i Veronica Engan jedynymi kobietami w Rajdzie Polski 2015

W dniach 2-5 lipca zostanie rozegrany Lotos 72. Rajd Polski. Najlepsi kierowcy świata wyjadą rywalizować na 19-stu mazurskich odcinkach specjalnych, a w stawce zawodników zaprezentują się dwie kobiety.

Lotos 72. Rajd Polski, siódma runda Rajdowych Mistrzostw Świata FIA zostanie rozegrany w dniach 2 – 5 lipca 2015 roku, a baza imprezy już po raz jedenasty znajduje się w malowniczych Mikołajkach. Areną zmagań najlepszych kierowców świata będzie 19 szutrowych odcinków specjalnych o długości 313 kilometrów (a cała trasa to, aż 1192 km), w tym trzykrotnie rozgrywana próba na torze Mikołajki Arena, gdzie kibice mogą podziwiać bezpośrednia walkę dwóch załóg.

Testy Roberta Kubicy przed Rajdem Polski zobaczysz tu.

W ubiegłym roku Rajd Polski oglądało na Mazurach ponad sto tysięcy kibiców! Nic dziwnego, bo do rywalizacji na szutrowych odcinkach wyruszy cała światowa czołówka, włącznie z fabrycznymi ekipami Volkswagena, Citroena, Hyundaia i M-Sportu (8 załóg). Rajd Polski będzie też rundą zmagań 9-ciu juniorów, czyli kierowców do 28 lat w Citroenie DS3 R3T oraz Drive Dmack Fiesta Cup 2015 (12 załóg), WRC2 (30) i WRC3 (13).

Hyundai Tucson nowej generacji zaprezentowany w całej okazałości. Zobaczcie zdjęcia!
Na liście zgłoszeń znalazło się 11 polskich kierowców, a nazwiska wzbudzające zapewne najwięcej emocji to Robert Kubica, a także legenda polskich sportów motorowych – Krzysztof Hołowczyc. Kobieca frekwencja niestety nie zachwyca, bo na 74 załogi wystąpią jedynie dwie zawodniczki w roli pilota.

Galerię zdjęć z testów zespołów Skody i Volkswagena zobaczysz tu.

Testy Jari-Matti Latvala przed Rajdem Polski tutaj.

Wypowiedzi Roberta Kubicy i Krzysztofa Hołowczyca przed Rajdem Polski 2015 przeczytasz tu.

Jakimi autami poza WRC będą rywalizować zawodnicy Rajdu Polski? Dowiesz się tu.

Hyundai Tucson nowej generacji zaprezentowany w całej okazałości. Zobaczcie zdjęcia!
Z numerem 53 wystąpi francuska para Mathilde Margaillan z mężem Matthieu za kierownicą Citroena DS3 R3T (w juniorach). Zawodniczka startuje regularnie ze swoim mężem od 2010 roku, głównie w rajdach francuskich. W sezonie 2015 rajdowa para postanowiła skoczyć jednak na głęboką wodę i startować w najwyższym cyklu rozgrywek. W Rajdzie Monte Carlo świetnie poradzili sobie ze Skodą Fiabią S2000, ale małym Citroenem rundy JWRC w Portugalii już nie udało się ukończyć. Trzymamy zatem kciuki za start na ziemiach polskich.

Hyundai Tucson nowej generacji zaprezentowany w całej okazałości. Zobaczcie zdjęcia!
Drugą pilotkę zobaczymy w Fordzie Fiesta R2 z numerem 74, a będzie to Veronica Engan u boku Mariusa Aasen. Ta norweska zawodniczka startuje regularnie już od 2005 roku i praktycznie od początku w wysokiej rangi zawodach i topowych samochodach. U boku kilku kierowców wielokrotnie stawała na podium, a w tym sezonie ukończyła z Mariusem już 6 rajdów, a w tym rundę WRC w Portugalii, gdzie zajęli 2. miejsce w Drive Dmack Fiesta Cup. Rywale nie będą mieli łatwo z tą parą!

Zapowiada się piękna pogoda na weekend, więc rajdowe emocje można połączyć z wakacyjnym wypadem na Mazury. Jeżeli się nie uda – to na gorąco Rajd Polski można śledzić na jego stronie oficjalnej: http://www.rajdpolski.pl , a także oglądać w telewizji 9poniżej harmonogram relacji). My również zachęcamy do odwiedzi Motocaina.pl – codziennie będziemy prezentować na stronie najciekawsze ujęcia z Rajdu Polski w fotoreportażach Marcina Hennka.

Program relacji i transmisji z LOTOS 72. Rajdu Polski:

POLSAT SPORT NEWS

Czwartek, 2 lipca, godz.20:00,OS-1 Mikołajki Arena 1, LIVE

Piątek, 3 lipca, godz.09:07,OS-1 Mikołajki Arena 1 i godz.23:00 Najciekawsze wydarzenia – dzień 1

Sobota, 4 lipca, godz.12:00, OS-13 Paprotki – LIVE i godz.23:00 Najciekawsze wydarzenia – dzień 2

Niedziela, 5 lipca, godz.22:30, Najciekawsze wydarzenia – dzień 3 i godz. 23:00 Najciekawsze wydarzenia rajdu

POLSAT SPORT EXTRA

Niedziela, 4 lipca, godz.12:00, OS-19 Baranowo (Power Stage) – LIVE

Poniedziałek, 6 lipca godz, 11:50 OS-19 Baranowo (Power Stage)

POLSAT

Niedziela, 5 lipca, godz.12:00, OS-19 Baranowo (Power Stage) – LIVE

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze