Maseczki ochronne, rękawiczki i płyny do odkażania - kupisz je także na stacji benzynowej

Maseczki ochronne, rękawiczki i płyny do odkażania - kupisz je także na stacji benzynowej

16 kwietnia 2020
W obliczu epidemii wielu z nas rozchwytywało środki dezynfekujące, płyny i żele do dezynfekcji rąk, ze sklepowych półek. Od dziś również musimy obowiązkowo nosić maseczki ochronne. Produkty te można kupić na stacjach benzynowych.

Stacje paliw w sieci Moya rozszerzają asortyment o środki ochrony przed zakażeniem koronawirusem, zwiększając dostępność maseczek higienicznych, przyłbic i płynów do odkażania. W związku z wprowadzeniem obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, wszyscy pracownicy stacji dodatkowo otrzymali pełen pakiet materiałów ochrony osobistej pozwalający zabezpieczyć się podczas wykonywania obowiązków służbowych. 

Więcej: Środki dezynfekujące i odkażające - teraz kupisz je na stacji benzynowej

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów na wszystkich stacjach sieci w całej Polsce przestrzegane są następujące wytyczne: limit trzech osób w placówce, nakaz zachowania bezpiecznego dystansu, dezynfekcja elementów strefy obsługi po każdej transakcji.

Przeczytaj również: Koronawirus w samochodzie. Jak porządnie zdezynfekować wnętrze?

Co więcej, zgodnie z zasadami klienci odwiedzający stacje paliw zobowiązani są do nałożenia jednorazowych rękawiczek przed wejściem do budynku. Rękawiczki oraz płyny do dezynfekcji rąk dostępne są przed drzwiami wejściowymi na stację. Przy kasach znajdują się tablice z przezroczystego tworzywa chroniące pracowników, także żółte taśmy wyznaczające bezpieczną odległość dla klientów.

Warto wiedzieć: Koronawirus - jak bezpiecznie tankować paliwo?

Od kilku tygodni na stacjach obowiązują zaostrzone zasady higieniczne – powierzchnie, z którymi styka się klient, są regularnie odkażane. Zalecenia te zostały poszerzone o obowiązek dezynfekcji stanowisk kasowych, terminali płatniczych, paneli dotykowych oraz elementów wysp kawowych każdorazowo po skorzystaniu przez klienta. Również pozostałe powierzchnie są czyszczone ze zwiększoną częstotliwością i ze szczególną starannością. Wszystkie obiekty w całej Polsce są czynne i prowadzą sprzedaż paliw oraz gastronomii na wynos.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!