Mapy Google właśnie stały się o wiele gorsze

Mapy Google właśnie stały się o wiele gorsze

26 maja 2020
1
1
Można powiedzieć, że to zmiana zrozumiała. Że to naturalny krok w rozwoju. No i mapy nadal będą prowadziły nas do celu. Ale dla Polaków stały się o wiele mniej znajome, by nie powiedzieć trochę… bezduszne.

Jeśli korzystacie z Map Google z włączonym prowadzeniem głosowym, to polecenie „kieruj się na południe” rozbrzmiewa w waszej głowie charakterystycznym, nie dającym się pomylić z żadnym innym, głosem. Dla wielu z polskich kierowców smutną więc będzie wiadomość, że już go więcej nie usłyszymy.

Przeczytaj też: Mapy Google będą ostrzegały o fotoradarach i nie tylko

Jak poinformował na swoim facebookowym profilu Jarosław Juszkiewicz, głos Map Google od 13 lat, spotkał go ten sam los, co kiedyś robotników w fabrykach - został zastąpiony przez maszynę.

Google zdecydowało się na większe zespolenie posiadanych przez siebie technologii i od połowy maja funkcje lektora przejął Asystent Google. Decyzja zrozumiała z biznesowego punktu widzenia - w ten sposób można wprowadzać nowe komendy i komunikaty bez angażowania każdego lokalnego lektora, a ponadto użytkownik będzie identyfikował głos syntezatora z każdą usługą firmy.

Nawigacja samochodowa z 1971 roku! Na kasecie

Mimo to wielu Polaków żałuje takiej decyzji, ponieważ bardzo polubiło miłe brzmienie głosu Jarosława Juszkiewicza. Jeśli należycie do tej grupy, to mamy dla was coś na otarcie łez. A właściwie to ma pan Jarosław, który nagrał pożegnalne wideo, dzięki któremu łatwo rozpoznacie strony świata, co może okazać się przydatne, kiedy znów będziecie „kierowali się na południe”.

Komentarze

Mark
29 maja 2020 07:25
Nowy głos to katastrofa. Tym gorzej, że znam się z nim sprzed rewolucji mapowej, kiedy mówił "nie mogę w tym pomóc ". Katastrofa, katastrofa, katastrofa. Żegnajcie mapy google.