Lotos przekazuje 7 mln zł na wsparcie służby zdrowia w kraju

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie z 43 punktami stacjonowania obejmuje swoim zasięgiem całe województwo zachodniopomorskie. Spółka Lotos Paliwa postanowiła podzielić się płynem w odpowiedzi na apel placówki, która dzielnie walczy z zagrożeniem koronawirusem.

Darowizna dla szczecińskiego pogotowia to kolejna z inicjatyw spółki Lotos Paliwa wspierająca działania służb sanitarnych i mundurowych zaangażowanych w walkę z koronawirusem. Na wybranych stacjach Lotosu umundurowani i poruszający się w oznakowanych pojazdach pracownicy Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej czy Służb Celno-Skarbowych otrzymują kawę, herbatę, gorącą czekoladę albo napój energetyczny Dynamic.

Zobacz: Środki dezynfekujące i odkażające – teraz kupisz je na stacji benzynowej

{{ image(24984) }}

Wsparto również 7 Pomorską Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej – na wybranych stacjach żołnierze tej formacji mogą uzupełnić paliwo nie ponosząc żadnych kosztów. Za darmo tankują też karetki i inne pojazdy należące do 19 zakaźnych szpitali jednoimiennych. Koncern przekazał dla tych placówek 2 mln zł w formie kart paliwowych.

Przeczytaj także: Braki płynu do dezynfekcji na Orlenie to efekt spekulacji?

Nasza pomoc trafia do tych, którzy są najbardziej zaangażowani w walkę z koronawirusem. To przede wszystkim służba zdrowia. Jako spółka Skarbu Państwa i firma społecznie odpowiedzialna uważamy, że takie działanie w tej sytuacji jest czymś naturalnym – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS. – Równolegle nasza rafineria pracuje stabilnie, a wszystkie nasze stacje funkcjonują bez zakłóceń. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim pracownikom LOTOSU – tym na stacjach paliw, na terenie zakładu oraz tym przebywającym na platformach – za ich zaangażowanie i odpowiedzialność w tym trudnym czasie.

Zobacz: Koronawirus – jak bezpiecznie tankować paliwo?

Środki w wysokości 5 mln zł trafiły również do 4 wybranych placówek medycznych w woj. pomorskim i zachodniopomorskim: Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, 7. Szpitala Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Ostatnie dwa należą również do grona 19 szpitali jednoimiennych.

Warto przeczytać: Jak i czym bezpiecznie dezynfekować auto, by mu nie zaszkodzić?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze