Lexus udostępnia ciekawy film w sieci

Lexus udostępnia ciekawy film w sieci

07 kwietnia 2020
Takumi to w Japonii mistrzowie rzemiosła o najwyższym poziomie umiejętności. Lexus prezentuje światu na platformie Prime Video film dokumentalny o mistrzach Takumi. To kolejna ciekawa propozycja na wieczór, szczególnie, gdy trwa akcja #zostańwdomu.

O propozycjach filmów motoryzacyjnych pisałysmy już wcześniej - stworzyłyśmy dla Was listę najlepszych filmów na Netflixie, możecie ją zobaczyć tutaj: https://www.motocaina.pl/artykul/nasze-top-10-filmow-motoryzacyjnych-na-netflixie-43878.html

Lexus zajmuje się dystrybucją nowego filmu dokumentalnego “Takumi Living”, stawiającego pytanie, czy najbardziej wyrafinowani rzemieślnicy przetrwają w świecie coraz szybciej napędzanym przez sztuczną inteligencję. 

Takumi – licząca 60 000 godzin opowieść o przetrwaniu rzemiosła – śledzi losy czterech japońskich rzemieślników, którzy poświęcają rzemiosłu całe swoje życie. Bohaterami filmu są szef kuchni nagrodzony dwiema gwizdkami Michelin, mistrz tradycyjnego wycinania papieru, a także mistrz rzemiosła w branży motoryzacyjnej i stolarz z jednej z najstarszych firm budowlanych na świecie.

Przeczytaj także: Kolejny samochód wodorowy w gamie Lexusa już w 2022 roku?

Narratorem i prowadzącym jest były dyrektor British Museum, Neil MacGregor. Materiał zawiera wywiady ze światowymi ekspertami w dziedzinie rzemiosła i sztucznej inteligencji. Padają pytania o to, w jaki sposób będziemy cenić i chronić ludzkie rzemiosło, skoro jednocześnie projektujemy maszyny tak, by działały precyzyjniej i szybciej niż ludzie.

Szacuje się, że do 2050 roku maszyny będą w stanie przewyższyć wydajność człowieka praktycznie w każdej dziedzinie. Czy ludzkie rzemiosło zniknie, gdy sztuczna inteligencja sięgnie dalej niż ludzkie możliwości? A może rzemiosło jako kamień milowy naszej kultury przetrwa i stanie się cenniejsze niż kiedykolwiek przedtem?

Zobacz: Lexus wkracza w świat aut z napędem czysto elektrycznym. Co czeka nas w kolejnych latach?

Widzowie mogą zarówno obejrzeć wersję 54-minutową, jak i usiąść i oglądać liczącą 60 000 godzin wersję na stronie www.takumi-craft.com

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!