Karolina Chojnacka

Lewis Hamilton zamierza stworzyć nową organizację, w celu zwiększenia różnorodności w świecie motorsportu

Lewis Hamilton ogłosił powstanie The Hamilton Commission, nowej organizacji mającej na celu uczynienie środowiska sportów motorowych „tak różnorodnym, jak złożony i wielokulturowy jest świat, w którym żyjemy”.

Pomysł powstania The Hamilton Commission ma związek z globalnymi protestami przeciw rasizmowi po śmierci czarnoskórego George’a Floyda. Lewis Hamilton – pierwszy czarnoskóry kierowca Formuły 1 – z całego serca popiera sprawę Black Lives Matter.

Przeczytaj też: Kierowcy wyrażają swój sprzeciw wobec rasizmu

W artykule dla „The Sunday Times” Hamilton napisał:

Jestem przyzwyczajony do bycia jedną z niewielu kolorowych osób w moich zespołach, a ponadto jestem przyzwyczajony do tego, że nikt nie wypowie się za mnie, gdy stanę w obliczu rasizmu, ponieważ nikt osobiście nie odczuwa ani nie rozumie moich doświadczeń.

Pomimo moich sukcesów, w tym sporcie wciąż utrzymują się bariery instytucjonalne, które utrzymują F1 w wyłączności. Nie wystarczy wskazać na mnie, ani na inną, pojedynczą czarną osobę pracującą w branży, jako znaczący przykład postępu. Tysiące osób jest zatrudnionych w tej branży i ta grupa musi być bardziej reprezentatywna dla społeczeństwa.

Z tego właśnie powodu Hamilton, we współpracy z Royal Academy of Engineering, chce założyć nową organizację.

Ich partnerstwo będzie poświęcone badaniu, w jaki sposób można wykorzystać sporty motorowe jako narzędzie do angażowania większej liczby młodych czarnoskórych ludzi w tematy związane z nauką, technologią, inżynierią i matematyką, aby ostatecznie zatrudniać ich w wyścigowych zespołach lub w innych sektorach inżynierii.

Swój artykuł Lewis Hamilton podsumował słowami:

Czas na puste frazesy i symboliczne gesty  się skończył. Mam nadzieję, że The Hamilton Commission umożliwi rzeczywistą, namacalną i mierzalną zmianę. Kiedy będę patrzeć wstecz za 20 lat, chcę zobaczyć, że sport, który dał mnie, nieśmiałemu czarnemu dzieciakowi ze Stevenage, tyle możliwości, stał się tak różnorodny, jak złożony i wielokulturowy jest świat, w którym żyjemy.

Przeczytaj też: Komisja FIA ds. Kobiet w Motosporcie rozpoczyna nową współpracę z Ferrari!

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

W dupach im się poprzewracało od tego dobrobytu!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze