Karolina Chojnacka

Komisja FIA ds. Kobiet w Motosporcie rozpoczyna nową współpracę z Ferrari!

Nowa inicjatywa „Girls on Track – Rising Stars” ma na celu poszukiwanie młodych, utalentowanych zawodniczek.

Komisja FIA ds. Kobiet w Motosporcie rozpoczyna nową współpracę z Ferrari i ich Ferrari Driver Academy (FDA). Jej celem jest opracowanie długoterminowej ścieżki wspierania młodych, utalentowanych zawodniczek w wieku od 12 do 16 lat, starających się osiągnąć szczyt sportów motorowych.

Najbardziej obiecujące młode zawodniczki uczestniczące w programie dołączą do Ferrari Driver Academy. Władze z Maranello twierdzą, że FDA planuje zatrudnić dwie kandydatki na okres czterech lat, jako pełnoetatowe studentki, które zostaną zaproszone do udziału w jednych z krajowych mistrzostw FIA Formuły 4.

Przeczytaj też: Marzysz o pracy w motorsporcie? FIA ma dla ciebie rady

Szef zespołu Ferrari w F1, Mattia Binotto przyznał:

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z FIA w tym innowacyjnym programie „Girls on Track – Rising Stars”. Jesteśmy głęboko przekonani o wartości pomagania młodym ludziom w rozwoju ich karier w sportach motorowych.

FDA działa już od ponad dekady, nie tylko wybierając najlepszych kierowców, ale także pracując nad ich edukacją kulturalną, techniczną i etyczną. Mając to na uwadze, czuliśmy, że musimy podjąć dalsze wysiłki, aby rozszerzyć obszar naszej działalności o młode kobiety, które chcą uprawiać sporty motorowe.

Chociaż nie ma faktycznej bariery dla ich uczestnictwa, mamy świadomość, że kobietom jest trudniej w tej dziedzinie. Dlatego zareagowaliśmy entuzjastycznie na inicjatywę FIA i wierzymy, że możemy pomóc wprowadzić jeszcze więcej młodych kobiet do tego fantastycznego sportu.

Kto wie, może kiedyś znów zobaczymy kobietę startującą w wyścigach Formuły 1, po raz pierwszy od 1976 roku.

Komisja FIA ds. Kobiet w Motosporcie rozpoczyna nową współpracę z Ferrari!

Przeczytaj też: Lella Lombardi, legenda włoskiego sportu motorowego

Program już się rozpoczął. 145 władz krajowych FIA nominowało młodych kierowców do programu. Dwadzieścia zawodniczek z pięciu kontynentów zostało wybranych do pierwszego etapu eliminacji, który odbędzie się w październiku na torze Circuit Paul Ricard.

Dwanaście zawodniczek przejdzie do następnego etapu, biorąc udział w obozach kartingowych i przygotowujących do startów w Formule 4 obozach treningowych. Następnie wyselekcjonowana czwórka weźmie udział w tygodniowym kursie w Ferrari Driver Academyw listopadzie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze