Łamiący prawo rowerzyści to nie problem? Przecież samemu można złamać prawo!

Łamiący prawo rowerzyści to nie problem? Przecież samemu można złamać prawo!

14 września 2020
1
2
łamać prawo, żeby tylko rowerzystom jeździło się wygodniej.

To nagranie jest nietypowe, ponieważ tym razem nasz znajomy autor jechał samochodem. W trakcie swojej podróży spotkał czterech rowerzystów jadących razem, z czego dwóch obok siebie. Prawo pozwala rowerzystom poruszać się w ten sposób, ale tylko wtedy, kiedy nie utrudniają innym ruchu. W sytuacji w której zbliżają się do nich samochody, powinni wszyscy zbliżyć się do prawej krawędzi jezdni.

Nasz znajomy rowerzysta oburzył się, bo łamał przepisy, a kierowca bezpiecznie go wyprzedził

Nasz znajomy rowerzysta chce nas przekonać, że to nie problem. Przecież sam na każdym kroku udowadnia, że nie ma na drodze niczego ważniejszego, od wygody i zachcianek rowerzystów. Dlatego wyprzedził ich przekraczając podwójną ciągłą linę i zamieścił nagranie, kwitując zdarzenie słowami „a jednak da się”.

Nasz znajomy rowerzysta chce się pogrążyć? Tak dokładnie swoich wykroczeń jeszcze nie rejestrował

Dodajmy tylko, że gdyby w tej samej sytuacji autor był wyprzedzanym rowerzystą, też wrzuciłby takie nagranie do sieci. Tylko że z tytułem „Bezmyślne, skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie na podwójnej”. A nie, czekajcie - już zamieścił takie nagranie (link powyżej).

Komentarze

Koza
14 września 2020 13:34
"Prawo pozwala rowerzystom poruszać się w ten sposób, ale tylko wtedy, kiedy nie utrudniają innym ruchu. W sytuacji w której zbliżają się do nich samochody, powinni wszyscy zbliżyć się do prawej krawędzi jezdni."

Ale głupoty piszecie. Jazda obok siebie jak są samochody w pobliżu to nie jest utrudnianie ruchu :-) Polecam się doedukować przed pisaniem takich bredni.
s// > Koza
14 września 2020 22:35
Co wymagac od baranów którzy oczekuja że rowerzysta przed pacanem w samochodziku będzie do rowu uciekał z tego portaliku dwupasmówką nie jedź jednojezdniówką nie jedź bo biedny kierowczyk ma dylemat po czym przejechac po linii na asfalcie czy po ciele rowerzysty idioci szczują na ludzi jeżdżących na rowerach i te wszystkie agresywne napady na rowerzystów sa wyłączną zasługą takich kretynów pismaków