Nasz znajomy rowerzysta oburzył się, bo łamał przepisy, a kierowca bezpiecznie go wyprzedził

Nasz znajomy rowerzysta oburzył się, bo łamał przepisy, a kierowca bezpiecznie go wyprzedził

10 września 2020
1
6
Oczywiście nasz znajomy rowerzysta oburzył się nie na swoje zachowanie, tylko na zachowanie prawidłowo reagującego kierowcy.

Dwupasmowa droga, wydaje się, że w terenie zabudowanym, ale prawdopodobnie w ciągu drogi krajowej. Nasz znajomy rowerzysta bardzo lubi jeździć dwupasmową drogą krajową. Na tym odcinku ograniczenie prędkości wynosi 70 km/h, co już samo w sobie podpowiada, że niekoniecznie jest to miejsce dla rowerzysty. Na szczęście jest też pobocze, z którego rowerzysta ma obowiązek korzystać.

Nasz znajomy rowerzysta był oburzony widokiem auta na drodze krajowej

Jak się pewnie domyślacie, nasz znajomy rowerzysta nie jedzie poboczem. On jest PEŁNOPRAWNYM uczestnikiem ruchu. To oczywiście prawda, ale w jego rozumieniu nie oznacza to „mam prawa i obowiązki”, tylko „mogę jechać którędy tylko chcę”. O jego bezpieczeństwo niech martwią się kierowcy.

Nasz znajomy rowerzysta szukał guza. I prawie go znalazł

Na nagraniu możecie zobaczyć takiego właśnie kierowcę. Kierowcę, który zatroszczył się o bezpieczeństwo bezmyślnego rowerzysty. Nie było to dla niego łatwe, ponieważ kierował zestawem, ale wyprzedzając go zjechał całkiem na lewy pas. Robiąc to, dwa razy krótko nacisnął na klakson, wyrażając swoje poirytowanie zachowaniem rowerzysty. Dlatego też nagranie ma tytuł „Rowerzysto wypad z drogi bo jadę”. Czyli tak jak pisaliśmy powyżej - rowerzysta może robić, co tylko chce, a inni mają to zaakceptować i się dostosować. A jak nie, to już filmik leci do internetu, razem z tablicami rejestracyjnymi.

Komentarze

Andrzej
10 września 2020 12:19
jak ma jechać poboczem jak tam jest pas do skrętu w prawo a on jedzie prosto? poza tym jest zakaz poruszania się poboczem. typ akurat tutaj nie łamie żadnego przepisu
K
10 września 2020 13:13
Ten artykuł wprowadza w błąd. Jedynym idiotą drogowym tutaj jest "kierowca składu".
s//
10 września 2020 13:21
Co wy macie za pierdolca z tą gadką jak to nie powinno się po takich drogach jeździć na drodze obowiązują zasady ustawowe a nie wasze zasrane widzimisię.Rowerzysta żadnych przepisów nie łamie bo pasami do skrętu w prawo nie jedziemy prosto a po wysepkach czy też powierzchniach wyłączonych z ruchu nie jeździ się w ogóle.Dlaczego jakiś bezmózg dziennikarski znowu swoje frustrackie brednie tu pociska?Baran w ciężarówce trąbi naruszając przepisy o nadużywaniu sygnału dźwiękowego poza tym jedzie niesprawnym technicznie pojazdem debilu dziennikarski czy samochód może mieć sprawną jedną żarówkę świateł mijania?
54yeyt
10 września 2020 15:02
Ten rowerzysta to spierdox umysłowy
iza
11 września 2020 10:36
Dni tego rowerzysty są już policzone?
s// > iza
11 września 2020 13:02
każdego są jakbyś nie zauważył