Lamborghini wznowi produkcję Aventadora? Wszystko przez pożar Felicity Ace

Lamborghini w zeszłym roku oficjalnie zakończyło produkcję Aventadora. Problem w tym, że ostatnie sztuki samochodu trafiły na pokład statku Felicity Ace, który od kilku dni płonie u wybrzeży Portugalii.

Felicity Ace wyruszył w rejs z niemieckiego Emden i 23 lutego miał dopłynąć do amerykańskiego Davisville. Niestety, gdy znajdował się około 100 mil morskich od Azorów, zaczął płonąć. Liczącą 22 osób załogę udało się na szczęście bezpiecznie ewakuować. Połowę z nich zabrał przepływający nieopodal statek, a pozostałą część przejęły z szalup ratunkowych helikoptery.

Nie ma jednak szans na uratowanie drogocennego transportu. Na pokładzie znajduje się 3965 samochodów. Jest wśród nich między innymi  1100 Porsche, 189 Bentleyów oraz nieznana liczba modeli Lamborghini.

Na pokładzie płonącego Felicity Ace znajdują się ostatnie sztuki Lamborghini Aventadora. Włosi w zeszłym roku oficjalnie zakończyli produkcję kultowego modelu, a ostatnie egzemplarze zostały zapakowane do kontenerów, które za pośrednictwem Felicity Ace miały trafić do USA.

Szanse na to, że którekolwiek z aut obecnych na pokładzie ocaleje, są bliskie zeru. Tymczasem klienci czekają na swoje samochody, a włoska marka musi zrobić wszystko, co w jej mocy, by ich zadowolić.

Andrea Baldi, szef Lamborghini of America w rozmowie z portalem Automotive News Europe przyznał, że jeśli samochody na statku nie przetrwają, Lamborghini będzie musiało znaleźć sposób, by wznowić produkcję i zrealizować zamówienia zakłócone przez katastrofę:

W tym momencie nic nie jest pewne, ale trzeba będzie uporać się z problemem, jeśli takowy się pojawi. Auto jest wyprzedane. Zawsze istnieje możliwość, że któryś z klientów zrezygnuje. Wciąż wolę jednak mieć nadzieję, że przynajmniej kilka Aventadorów na statku będzie bezpieczne.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze