Płonie Felicity Ace. Na pokładzie tysiące samochodów w tym Porsche, Lamborghini i Bentleye!

Statek przewożący tysiące aut wyprodukowanych przez Grupę Volkswagena, zaczął płonąć na środku Oceanu Atlantyckiego. Nie ma szans na uratowanie bardzo cennego ładunku.

Felicity Ace wyruszył w rejs z niemieckiego Emden i 23 lutego miał dopłynąć do amerykańskiego Davisville. Niestety gdy znajdował się około 100 mil morskich od Azorów, zaczął płonąć.

Na autostradzie spłonął tir z przesyłkami!

Liczącą 22 osób załogę udało się na szczęście bezpiecznie ewakuować. Połowę z nich zabrał przepływający nieopodal statek, a pozostałą część przejęły z szalup ratunkowych helikoptery.

Płoną elektryczne autobusy! Miasta wycofują je z ulic

Nie ma jednak szans na uratowanie drogocennego transportu. Na pokładzie znajduje się 3965 samochodów – w większości Volkswagenów. Jest tam jednak również 1100 Porsche, 189 Bentleyów oraz nieznana liczba modeli Lamborghini. Straty będą więc ogromne, a ucierpią na tym również klienci, którzy i tak muszą czekać teraz niezwykle długo na samochody z racji niedoborów półprzewodników.

Komentarze:

Ggj - 21 lutego 2022

Znając oszustwa volkswagen… diesel Gate i permanentne oszustwa w testach porównawczych.. pewnie wpakowali auta..zdezelowane..i takie których nikt nie chciał i ubezpieczyli….i będzie zwrot kasy

Odpowiedz

Posejdon - 20 lutego 2022

Zasadne są podejrzenia ,że Armator Felicity Ace nie posiadał na statku wymaganych urządzeń monitorujących i gaśniczych umożliwiających zapobierzenia powstania i rozprzestrzenienia się na pokładach pożaru ładunku – samochodów .Nie jest tajemnicą ,że akumulatory litowe są podatne na samozapłon. Napewno fracht był ubezpieczony i dopiero w sądach zapadną wyroki.
Akcja gaśnicza z relacji wygląda na pozorowaną , a nie skuteczną. Ciekaw jestem czy firmy ubezpieczeniowe wypłacą odszkodowania.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze