Karolina Chojnacka

Ładowarka GreenWay pojawiła się przy ekologicznym sklepie Żabki

GreenWay będzie zarządzał stacją ładowania samochodów w wyjątkowo ekologicznym i „zielonym”sklepie Żabki - innowacyjnym, zasilanym całkowicie zieloną energią obiekcie. Z należącej do Żabki, zarządzanej przez GreenWay ładowarki popłynie energia pochodząca z fotowoltaiki i farm wiatrowych.

Otwarta w ubiegłym roku „eko” Żabka znajduje się przy ul. Lewandów w Warszawie. Sieć testuje tam ekologiczne rozwiązania i innowacje technologiczne. W obiekcie i jego otoczeniu zastosowano około 20 różnorodnych rozwiązań proekologicznych. To między innymi innowacje takie jak podłoga kinetyczna czy szyby z kropkami kwantowymi pozyskujące energię z promieni słonecznych.

Włączenie stacji ładowania samochodów elektrycznych przy ekologicznej Żabce do sieci GreenWay nastąpiło 10 czerwca. Urządzenie dysponuje dwoma punktami ładowania o mocy 11kW i może ładować dwa auta jednocześnie. Stacja jest ogólnodostępna i mogą z niej korzystać kierowcy elektryków zarejestrowani w sieci GreenWay. W ramach dedykowanej biznesowi usługi Opero, GreenWay zajmie się m.in. obsługą techniczną urządzenia i jego serwisem oraz obsłuży proces płatności za usługę ładowania.

Ładowarka GreenWay w ekologicznym sklepie Żabki

Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska, wyznał:

Model, w którym obsługujemy kompleksowo właścicieli ładowarek i włączamy ich urządzenia do naszej sieci jest w naszej współpracy z biznesem coraz bardziej popularny. W ten sposób nasza sieć ładowania rośnie, a nasi klienci biznesowi nie muszą się zajmować utrzymaniem urządzeń i płatnościami w przypadku, gdy chcą, by ich ładowarki generowały dodatkowy zysk.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze