Karolina Chojnacka

Kultowe Mitsubishi Eclipse z „Szybkich i wściekłych” trafi na aukcję. Jest wściekłe, ale nie szybkie

Kultowe Mitsubishi Eclipse, którym Paul Walker jeździł w filmie „Szybcy i wściekli” niedługo trafi na aukcję. To jeden z sześciu egzemplarzy używanych podczas nagrań.

„Szybcy i wściekli” to, co tu dużo ukrywać, dla sporej części fanów motoryzacji film kultowy i jedna z najpopularniejszych kinowych serii. Ta popularność przekłada się z zainteresowanie samochodami, które wystąpiły w filmowej serii. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów jest Mitsubishi Eclipse Briana O’Connora, granego przez nieżyjącego już Paula Walkera.

Kultowe Mitsubishi Eclipse, którym Paul Walker jeździł w filmie „Szybcy i wściekli” niedługo trafi na aukcję organizowaną przez Mecum Auctions na Florydzie.

Takie auto niebawem będzie gwiazdą aukcji organizowanej przez Mecum Auctions na Florydzie. Wydarzenie zaplanowano na 6–15 stycznia 2022 roku i charakterystyczne Mitsubishi z pewnością będzie się cieszyć się sporym zainteresowaniem. Przewidywana cena na razie pozostaje nieznana.

Mitsubishi Eclipse F&F, fot. Mecum Auctions
Mitsubishi Eclipse F&F, fot. Mecum Auctions

Według Craiga Liebermana, doradcy technicznego, który pracował przy pierwszej części serii „Szybkich i wściekłych”, podczas nagrań korzystano łącznie z sześciu egzemplarzy Mitsubishi Eclipse. Ten konkretny był prawdopodobnie używany do kręcenia montowanych ujęć.

Wyjątkowy zielony lakier, ospojlerowanie i naklejki sugerują, że pod maską tego samochodu drzemie prawdziwy potwór. W praktyce znajduje się tam 140-konna dwulitrówka sprzężona z dość leniwym automatem. To auto może i jest wściekłe, ale z pewnością nie jest szybkie.

Mitsubishi Eclipse F&F, fot. Mecum Auctions
Mitsubishi Eclipse F&F, fot. Mecum Auctions

Inna sprawa, że raczej nikt, kto kupi ten samochód, nie będzie ścigał się nim w nielegalnych wyścigach. Raczej postawi je w swoim garażu i będzie podziwiał, czekając na kolejne wzrosty wartości.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze