Karolina Chojnacka

Seria „Szybcy i wściekli” zbliża się do końca. Ile jeszcze filmów powstanie?

Już niedługo w kinach widzowie będą mogli obejrzeć dziewiąty (!) film z serii „Szybcy i wściekli”. Fani szybkiej jazdy i efektów spektakularnych zrobią to ze świadomością, że kultowa seria zbliża się do końca. Ile jeszcze filmów powstanie?

„Szybcy i wściekli” to, co tu dużo ukrywać, dla sporej części fanów motoryzacji film kultowy i jedna z najpopularniejszych kinowych serii. Jednak wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Twórcy serii podjęli decyzję, że „Szybcy i wściekli” skończą się 11 filmach.

Wcielający się w rolę Dominica Toretto, Vin Diesel w rozmowie z Associated Press powiedział:

Każda historia zasługuje na własne zakończenie. Wiem, że ludzie będą czuć jakby to nie musiało się skończyć, ale wszystko, co dobre powinno dobiegnąć końca. Są określone powody dla zrobienia finału. Ta seria na to zasługuje. Franczyza narodziła się na drodze. Świat doprowadził tego słabeusza do miejsca, w którym przebił on inne serie. Nasza seria ma duszę i ona musi odpocząć.

Reżyser właśnie wchodzącego na ekrany kin „Szybcy i wściekli 9” Justin Lin dodał:

Spotkaliśmy się i Vin mówi: „powinniśmy pomyśleć o zakończeniu sagi”. Dziewiątka jest pierwszym filmem ostatniego rozdziału. Rekonfigurujemy wszystko, aby kolejne dwa filmy mogły zakończyć niesamowitą przygodę tych postaci.

Widzowie powinni się przygotować na to, że w dziewiątym filmie z serii „Szybcy i wściekli” poznają pierwsze informacje o fabularnych powodach zakończenia kultowej historii. Jednak miłośnicy szybkiej jazdy na ekranie nie powinni się zbytnio martwić! Twórcy serii mają w planach kontynuację przygód Hobbsa i Shawa oraz drugi spin-off o kobiecych postaciach.

Film „Szybcy i wściekli 9” będzie miał swoją premierę w polskich kinach 25 czerwca.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze