
Kochamy nudne kolory samochodów i badania to potwierdzają
Wystarczy rzucić okiem na parking pod centrum handlowym lub szybko przejrzeć kilka konfiguratorów samochodów online, aby zobaczyć, które kolory są najpopularniejsze w nowych autach. I cóż, z salonów nie wyjeżdżają samochody we wszystkich kolorach tęczy.
Najpopularniejszym kolorem samochodu, według badania przeprowadzonego przez iSeeCars.com w USA, jest biały, a zaraz za nim czarny. Potem szary, potem srebrny. Wszystko to jest bardzo monochromatyczne. I te odcienie szarości stanowią aż 77,1% palety kolorystycznej nowych aut w Ameryce!
Pierwszy żywszy odcień, który pojawia się na liście, to czerwony – na piątym miejscu z nieco ponad 10% udziałem w rynku. Następny jest niebieski z 9% wynikiem, a potem… szkoda pisać. Kolorystyczna paleta nowych samochodów drastycznie się zmniejsza.
Przeczytaj też: On ma własny Batmobil!
1. Biały, 23,9%
2. Czarny, 23,2%
3. Szary, 15,5%
4. Srebro, 14,5%
5. Czerwony, 10,3%
6. Niebieski, 9%
7. Brązowy, 1,4%
8. Zielony 0,7%
9. Beżowy 0,4%
10. Pomarańczowy 0,4%
11. Złoto, 0,3%
12. Żółty 0,2%
13. Fioletowy, 0,1%
Dane pochodzą z lat 2014-2018, ale szczerze mówiąc nie byłybyśmy zaskoczone, gdyby teraz szarości jeszcze bardziej królowały. Oczywiście nie obarczamy winą za nudne kolory firm samochodowych, ponieważ jesteśmy pewne, że chętnie pomalowałyby swoje samochody na dowolny kolor, jaki tylko zamówią klienci. A że my jako klienci, kochamy nudne kolory to już inna sprawa…
Przeczytaj też: Czy Red Bull będzie produkować silniki? Czy doda im skrzydeł?
Najnowsze
-
Płatne parkowanie a wzrost wypadków motocyklowych – to szokujące dane! Jak jeździć bezpieczniej?
Wydaje się, że przesiadka na jednoślad w mieście to same korzyści - dowiedz się, czy ma to sens i czy jesteś na to gotowy. -
Test BMW 120 – z potencjałem na przyjaciela
-
Nowy Volkswagen Touareg R – flagowy SUV z wtyczką i sportowym zacięciem
-
Foteliki samochodowe na każdą kieszeń: jak znaleźć bezpieczny model w dobrej cenie?
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart
Zostaw komentarz: