Edyta Klim

On ma własny Batmobil!

23-letni student z Wietnamu zbudował własny Batmobil, ponieważ zawsze marzył o tym, żeby się nim przejechać. Wystrzałowy pojazd budzi wielkie zainteresowanie.

Nguyen Dac Chung jest studentem architektury z Hanoi, który wpadł na pomysł, że zbuduje własny Batmobil. Na to przedsięwzięcie postanowił poświęcić zysk ze swojej, małej firmy. Nguyen  nie miał jednak technicznej wiedzy, potrzebnej do budowy funkcjonalnego pojazdu, więc musiał ją zdobywać od podstaw. Budowa zajęła mu 10 miesięcy i w sumie nadal trwa, ale wystrzałowy pojazd można już zaprezentować na ulicy.

Domowy Batmobil to pojazd dwuosobowy, napędzany czterocylindrowym silnikiem o pojemności 400 cm3, który może rozwijać prędkość maksymalną 100 km/h. Pojazd ma 3,6 metra długości i 2,3 metra szerokości. Układ zawieszenia składa się z 4 amortyzatorów przednich i 2 amortyzatorów tylnych, a spojler można regulować za pomocą układu pneumatycznego. Układ wydechowy pochodzi z motocykla, choć wyglądem przypomina odrzutowy.

 

Do zbudowania swojego, wymarzonego samochodu, wietnamski student wykorzystał zarówno części krajowe, jak i komponenty importowane z USA i Korei Południowej. Projekt pochłonął 21,700 $.

 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze