Karolina Chojnacka

Kierowca stracił miejsce w zespole przez oszukiwanie w sim racingu!

Zawodnik Formuły E, Daniel Abt, kierowca zespołu Audi, został zawieszony przez swoją ekipę, po tym, jak przyłapano go na oszustwie podczas wirtualnych zawodów „Race at Home Challenge”. Teraz okazuje się, że konsekwencje jego czynu są znacznie poważniejsze.

Z powodu globalnej pandemii koronawirusa, organizatorzy Formuły E, by uatrakcyjnić kibicom oczekiwanie na wznowienie rywalizacji na torze, postanowili zorganizować wirtualne zawody „Race at Home”. Nie wszyscy jednak podeszli do konkurencji uczciwie.

Jak wyszło na jaw, podczas wirtualnej rywalizacji Formuły E na berlińskim Tempelhofie, za kierowcę Audi Sport ABT Schaeffler Daniela Abta ścigał się profesjonalny simracer Lorenz Hörzing. O oszustwie poinformował na swoim Twitchu inny zawodnik FE, Stoffel Vandoorne.

Przeczytaj też: Wiemy kiedy wystartuje kobieca, wyścigowa seria w e-sporcie!

Początkowo sędziowie przyznali Abtowi karę czasową. Ostatecznie podjęto decyzję o jego dyskwalifikacji i utracie wszystkich punktów, które zdobył w ABB Formula E Race at Home Challenge. Dodatkowo kierowca musi zapłacić karę 10 tysięcy euro, która zostanie przekazana na cel charytatywny. Okazało się jednak, że konsekwencje jego czynu są znacznie poważniejsze.

Po wykryciu oszustwa, Daniel Abt natychmiast przeprosił za swoje zachowanie:

Chciałbym przeprosić Formułę E, wszystkich moich kibiców, zespół oraz pozostałych kierowców za korzystanie z pomocy z zewnątrz podczas sobotniego wyścigu. Nie potraktowałem tego na tyle poważnie, jak powinienem. Bardzo przepraszam, ponieważ wiem, ile pracy organizatorzy Formuły E włożyli w ten projekt.

Następnie zamieścił na swoim YouTubie oświadczenie, że kończy współpracę z Audi.

Podczas rozmowy z Audi zostałem poinformowany, że musimy się rozstać. Nie będziemy już ścigać się razem w Formule E. Współpraca się zakończyła. To ból, którego nigdy w życiu nie czułem

Przeczytaj też: Wolff: Kobiety mogą odnieść sukces w Formule E

Na razie Audi wydało jedynie, krótkie oświadczenie w tej sprawie:

Uczciwość, przejrzystość i konsekwentna zgodność z obowiązującymi przepisami są dla Audi priorytetem. Dotyczy to, bez wyjątku, wszystkich działań, w których marka bierze udział.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze