Quantcast
Karolina Chojnacka

Ken Block rozpoczyna wyjątkowy projekt! Czas na elektryczną Gymkhanę?

Ken Block zasłynął jako kierowca rajdowy i rallycrossowy w roku 2005, jednak najbardziej znany jest za sprawą swych misternie wyprodukowanych i zmontowanych filmów, na których w niezwykłych miejscach jeździ sportowymi samochodami, ocierając się niejednokrotnie o fizyczne granice możliwości.

Ken Block, amerykańska gwiazda sportów motorowych, rozpoczyna współpracę z Audi! Wspólnie z będą realizować ekskluzywne projekty z dziedziny elektromobilności.

Ken Block rozpoczyna współpracę z Audi
Ken Block rozpoczyna współpracę z Audi, fot. materiały prasowe / Audi

Ken Block, ze względu na swoją historię związaną z motoryzacją, jest uważany za prawdziwego „petrol head’a”. Ale Amerykanin również dokonuje ostatnio pewnego przewartościowania i testuje oraz ściga się różnymi samochodami elektrycznymi. W elektrycznym prototypie odnotował trzeci najlepszy czas na ostatnim etapie Rajdu Dakar 2020 i w tym samym roku wygrał inauguracyjny wyścig serii rallycrossowej „Projekt E” w Höljes.

Mobilność elektryczna to przyszłość. Widzę samochód elektryczny jako ogromny krok naprzód dla nas jako społeczeństwa, w celu stworzenia czegoś, co może nie tylko zmniejszyć emisję, ale miejmy też nadzieję, uczyni naszą planetę lepszym miejscem do życia. Ale to nie wszystko: chodzi również oczywiście o osiągi tych aut. Uwielbiam wszystko, co pozwala mi jechać szybciej. Samochody elektryczne to potrafią. A jeśli chodzi o dźwięk, to mam dzieci, które się tym nie przejmują. Uważają, że dźwięk samochodów elektrycznych jest tak samo fajny, jak dźwięk silników spalinowych.

W czasach, gdy Audi quattro królowało w Rajdowych Mistrzostwach Świata, a Audi Sport quattro S1 w rekordowym czasie zdobywało szczyt Pikes Peak w USA, Ken Block był nastolatkiem. To właśnie samochody z czterema pierścieniami w logo sprawiły, że Block zaczął marzyć o tym, by samemu zostać kierowcą rajdowym.

Audi to marka, która kiedyś rozpaliła moją pasję do sportów motorowych. Jestem niezwykle podekscytowany, że teraz mogę rozpocząć ten nowy rozdział.

Podczas pierwszej wizyty Kena w siedzibie Audi, spełniło się jego kolejne marzenie: mógł sam poprowadzić kilka historycznych samochodów wyścigowych i rajdowych swojej ulubionej marki. Były wśród nich Audi Sport quattro S1, Audi V8 quattro DTM i futurystyczne Audi e-tron Vision Gran Turismo.

Ken Block rozpoczyna współpracę z Audi
Ken Block rozpoczyna współpracę z Audi, fot. materiały prasowe / Audi

Oczywiście Ken Block nie mógł przegapić okazji, by przetestować najmocniejszy pojazd elektryczny, jaki obecnie znajduje się w gamie modelowej AUDI AG.

Audi RS e-tron GT naprawdę mnie zaskoczyło. design jest wykwintny – samochód stworzono z wielką dbałością o szczegóły i perfekcyjnie wykończono. Wrażenia z jazdy są niesamowite: jest niesamowicie szybki i bardzo dobrze się prowadzi. Środek ciężkości jest bardzo nisko, dzięki czemu można szybko zmieniać kierunek jazdy.

Ken Block i Audi współpracę w dziedzinie elektrycznej mobilności zaczynają od zaraz i to na zasadach wyłączności. Myślicie, że czeka nas elektryczna Gymkhana?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze