Karolina Chojnacka

Jamie Chadwick mistrzynią W Series!

Mistrzyni W Series z 2019 roku, Jamie Chadwick, nie dała rywalkom żadnych szans w tegorocznej rywalizacji. Czy wkrótce zobaczymy ją w Formule 1?

W Series to seria wyścigowa dedykowana kobietom, która ma być wyścigową trampoliną dla zawodniczek, które do tej pory borykały się z problemami sponsorskimi. Pomysłodawcom W Series przyświeca słuszna idea – pomoc w rywalizacji na wysokim poziomie wszystkim paniom, które osiągają świetne wyniki w wyścigach, ale utknęły w niskich klasach w drodze do… Formuły 1.

Od sezonu 2021 wyścigu W Series towarzyszą ośmiu, wybranym przez organizatorów wyścigom Formuły 1.

Dwa ostatnie wyścigi W Series w sezonie 2021 rozegrały się w USA na torze COTA. Miały one zdecydować o losach walki o mistrzowski tytuł pomiędzy Jamie Chadwick i Alice Powell.

Oba wyścigi W Series w USA wygrała Jamie Chadwick. W niedzielnej rywalizacji młoda Brytyjka prowadziła od startu do mety. Jej największa rywalka, Alice Powell, niedzielny wyścig ukończyła na szóstym miejscu, kończąc na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Emma Kimilainen zajęła trzecie miejsce zarówno wyścigu, jak i w tabeli mistrzostw.

Mistrzyni W Series, Jamie Chadwick, po ostatnim wyścigu wyznała:

To był mega koniec mega roku. Fajnie jest zakończyć to w ten sposób – co za wygrana! Dziękuję W Series, Veloce, Formule 1 i wszystkim, którzy mnie wspierali. Obrona tytułu wiele dla mnie znaczy.

Mam niesamowite relacje z zespołem Williamsa, który pomógł mi wygrać te mistrzostwa, więc jestem im naprawdę wdzięczna. Nie wiem, co będzie ze mną dalej, ale teraz będę cieszyć się tą chwilą.

Jamie Chadwick za zdobycie mistrzostwa W Series otrzymała 15 punktów do superlicencji FIA oraz 500 000 dolarów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze