Karolina Chojnacka

Jamie Chadwick pozostaje kierowcą rozwojowym Williamsa na sezon 2021

Williams Racing potwierdził, że Jamie Chadwick będzie kontynuować pracę z zespołem jako kierowca rozwojowy w sezonie2021 Formuły 1.

Jamie Chadwick, która dołączyła do zespołu w 2019 roku, zwiększy intensywności swojego programu symulacyjnego w Grove i nadal będzie w pełni zaangażowana w działania zespołu, zarówno na torze podczas niektórych Grand Prix, jak i w fabryce. 22-latka będzie również wspierała zespół w działaniach medialnych i marketingowych w trakcie trwania całego sezonu.

Do tej pory bardzo podobał mi się czas spędzony z Williamsem i jestem zachwycona, że mogę kontynuować pracę z zespołem w roli kierowcy rozwojowego. Czuję, że jako kierowca cały czas się rozwijam i poprawiam, a mój czas spędzony w symulatorze w nadchodzącym sezonie okaże się nieoceniony. Nie mogę się doczekać, aby w tym roku ponownie w pełni zaangażować się w działania zespołu.

Przeczytaj też: Jamie Chadwick staje na podium w swoim debiutanckim wyścigu Formula Regional Europe

Utalentowana Brytyjka odniosła dotychczas sukcesy w wielu kategoriach wyścigowych. W 2019 roku wygrała między innymi inauguracyjny sezon kobiecej serii wyścigowej, W Series oraz odniosła zwycięstwo w swojej klasie w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring. Wcześniej zdobyła tytuł w brytyjskiej GT GT4  oraz wygrała wyścig brytyjskiej Formuły 3 .

W tym roku Jamie Chadwick będzie bronić mistrzowskiego tytułu W Series oraz wystartuje w inauguracyjnym sezonie Extreme E, elektrycznej serii wyścigów aut off-road’owych, gdzie będzie reprezentować barwy zespołu Veloce Racing.

 Przeczytaj też: Jamie Chadwick będzie ścigać się w Extreme E!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze