Karolina Chojnacka

Zespół byłego mistrza świata F1 dołącza do Extreme E!

Extreme E, nowa seria wyścigów elektrycznych aut off-road’owych, wita w swoich szeregach zespół Rosberg Xtreme Racing (RXR).

Zespół kierowany przez byłego mistrza świata Formuły 1, a jednocześnie przedsiębiorcę, którego sercu bliski jest  zrównoważony rozwój, Nico Rosberga, jest ewolucją ekipy Team Rosberg, założonej w 1994 roku przez ojca Nico i również byłego mistrza świata F1, Keke Rosberga.

Przeczytaj też: Extreme E – jedyna na świecie seria wyścigów elektrycznych aut off-road’owych, chce stać się najbardziej ekologiczną serią wyścigową na świecie

Odkąd Rosberg wycofał się z Formuły 1, zainwestował w liczne, odnoszące sukcesy start-upy zajmujące się zrównoważonym rozwojem, a także jest wczesnym inwestorem i udziałowcem  w pierwszej całkowicie elektrycznej wyścigowej serii – Formule E. W 2019 roku Nico Rosberg zainaugurował GREENTECH FESTIVAL, globalną platformę prezentującą pionierskie zielone technologie.

Założyciel i dyrektor generalny Rosberg Xtreme Racing, Nico Rosberg, powiedział:

Cieszymy się, że możemy zaprezentować Rosberg Xtreme Racing jako najnowszy dodatek do Extreme E. Ta seria to niesamowita okazja, aby nie tylko zwiększyć świadomość, ale także zainspirować wiele osób do walki ze zmianami klimatycznymi – największym obecnie pojedynczym zagrożeniem dla naszej planety. Odkąd przeszedłem na emeryturę z F1, swoją karierę poświęciłem zrównoważonym technologiom, więc łączenie tych wysiłków z moją pasją do wyścigów jest niesamowicie satysfakcjonujące.

Zespół byłego mistrza świata F1 dołącza do Extreme E!

Extreme E przenosi profesjonalny sport motorowy w najodleglejsze zakątki Ziemi, zagrożone ze względu na zmiany klimatyczne na świecie. Celem organizatorów wyścigów jest zwiększenie świadomości zmian klimatycznych pośród kibiców motorsportu na całym świecie, a także polityków i władz lokalnych, oraz zachęcenie ich do zwiększenia wysiłków na rzecz ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5° Celsjusza.

Oprócz zespołu Rosberga wśród pretendentów do zwycięstwa znajdą się również dwa zespoły z Niemiec – ABT Sportsline i HWA RACELAB. ABT Sportsline jest jednym z najbardziej utytułowanych niemieckich zespołów sportów motorowych i w ostatnich latach wygrał trzy najważniejsze niemieckie serie: German Supertouring Championship, DTM i ADAC GT Masters. Z jedenastoma mistrzostwami kierowców i ponad 180 zwycięstwami w wyścigach jako zespół Mercedes-AMG, HWA jest jednym z czołowych zespołów DTM w historii. Oba teamy mają również doświadczenie w wyścigach w Formule E. Zespół X44 sześciokrotnego mistrza świata Formuły 1 Lewisa Hamiltona również dołączy do wyścigów elektrycznych aut off-roadowych.

Przeczytaj też: Zespół X44 Lewisa Hamiltona dołączy do wyścigów elektrycznych aut off-roadowych Extreme E

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze