Karolina Chojnacka

Formuła E i Extreme E łączą siły, by walczyć ze zmianami klimatu

Formuła E ogłosiła dziś, że stała się mniejszościowym udziałowcem Extreme E – nowej serii wyścigów elektrycznych aut off-road’owych.

Zjednoczeni w swoim założycielskim celu, jakim jest przeciwdziałanie zmianom klimatycznym poprzez przyspieszenie wprowadzania pojazdów elektrycznych, Formuła E i Extreme E tworzą naturalny sojusz strategiczny, który został sformalizowany dzięki inwestycji Formuły E.

Partnerstwo to pokazuje rozszerzenie zaangażowania Formuły E w rozwój pojazdów elektrycznych i technologii zrównoważonej mobilności. Extreme E ma wypróbować elektryczne SUV-y w jednych z najbardziej ekstrymalnych warunków terenowych na świecie.

Te dwa w pełni elektryczne sporty motorowe mają wspólne ambicje, by walczyć ze zmianami klimatycznymi, przyspieszać przejście na mobilność elektryczną i wykorzystywać swoje platformy do katalizowania pozytywnych zmian dla przyszłych pokoleń. Ich odrębne, ale uzupełniające się produkty oznaczają, że każde z nich wzmacnia drugie.

Przeczytaj też: Zaprojektuj trofeum Extreme E i wygraj nagrody!

Dzięki mniejszościowym inwestycjom Formuły E, w zarządzie Extreme E zasiądzie dyrektor generalny Formuły E Jamie Reigle. Chociaż obie firmy pozostają niezależne, ścisła współpraca ich kierownictwa pozwoli na prawdziwie strategiczne partnerstwo, ponieważ dyrektor generalny Extreme E i założyciel Formuły E, Alejandro Agag, zachowuje również rolę prezesa Formuły E.

Alejandro Agag, dyrektor generalny Extreme E oraz założyciel i prezes Formuły E powiedział:

Zawsze chciałem, aby Formuła E i Extreme E ściśle ze sobą współpracowały, szerząc przesłanie dotyczące elektryfikacji, ochrony środowiska i równości. Obie serie są bardzo różne, ale mają wspólny cel, ponieważ walczą obok siebie, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Chciałbym powitać Jamiego w zarządzie Extreme E i nie mogę się doczekać dalszej współpracy, tym razem, aby wykorzystać rozmach i zmaksymalizować potencjał Extreme E.

Jamie Reigle dodał:

Formuła E i Extreme E wyróżniają się jako sporty stworzone z myślą o celu. Ponieważ dążymy do lepszej przyszłości, strategiczne partnerstwo z Extreme E jest naturalnym postępem dla Formuły E. Łączymy siły w naszej walce ze zmianami klimatycznymi, jednocześnie kontynuując naszą niezależną i uzupełniającą się sportową ścieżkę. To dla mnie zaszczyt, że zostałem zaproszony do zarządu Extreme E i jestem zaangażowany w wywarcie jak największego wpływu przez obie serie, rozświetlając świat transformacyjną mocą wyścigów elektrycznych.

Formuła E i Extreme E łączą siły

Przeczytaj też: Zespół byłego mistrza świata F1 dołącza do Extreme E!

Formuła E i Extreme E łączą siły przed przełomowym rokiem dla obu serii, wraz z debiutem ABB FIA Mistrzostw Świata Formuły E 2020/21, który odbędzie się w Santiago w dniach 16 i 17 stycznia 2021 roku, tuż przed rozpoczęciem pierwszego sezonu Extreme E, który wystartuje w Arabii Saudyjskiej 21 marca.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze