Quantcast
Karolina Chojnacka

Hyundai SEVEN – jeszcze więcej pikseli. Oto zapowiedź nowego SUV-a

Hyundai rozbudowuje rozbudowuję gamę elektrycznej rodziny Ioniq. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w 2024 roku dołączy do niej duży SUV. W sieci właśnie pojawiła się jego oficjalna zapowiedź.

SEVEN, ujrzy światło dzienne 17 listopada 2021 roku podczas targów AutoMobility w Los Angeles. Koncepcyjny pojazd będzie stanowić zapowiedź nowego reprezentanta Hyundaia w segmencie SUV-ów – Ioniqa 7. Niewykluczone, że docelowo elektryk zastąpi model Palisade.

Na razie nie wiemy zbyt wiele o nowym modelu Hyundaia. Koreański producent pokazał jedynie zdjęcia oświetlenia złożonego z charakterystycznych dla Ioniqa pikseli oraz detale mające nawiązywać do komfortowego salonu na kołach. W SEVEN Hyundai chce rozwinąć koncepcję zapoczątkowaną w Ioniqu 5, co ma znaleźć odzwierciedlenie zarówno w wyglądzie zewnętrznym, jak i kabinie.

Hyundai SEVEN
Hyundai SEVEN, fot. materiały prasowe / Hyundai

Zgodnie ze słowami koreańskiego producenta, Hyundai Ioniq 7 będzie bazował na platformie E-GMP, tak jak Ioniq 5. Samochód powinien dostać akumulator o pojemności 100 kWh i 800-woltową instalację. Dwusilnikowa konfiguracja o łącznej mocy 313 KM (być może powstaną też mocniejsze wersje) ma zapewniać napęd na cztery koła.

Hyundai SEVEN
Hyundai SEVEN, fot. materiały prasowe / Hyundai

Więcej dowiemy się zapewne 17 listopada przy okazji oficjalnego debiutu konceptu.

Zanim Ioniq 7 wyjedzie na drogi, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w 2022 roku Hyundai wprowadzi sedana Ioniq 6, który będzie oparty na koncepcie elektrycznym Prophecy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze