Karolina Chojnacka

Hyundai jednak nie zbuduje Apple Car: „Koreańczycy nie chcieli być traktowani jak dostawcy”

To koniec rozmów z gigantem technologicznym.

Na początku stycznie informowałyśmy, że Hyundai może pomóc w produkcji Apple Car. Producent samochodów potwierdził, że jest w trakcie wczesnych rozmów z Apple na temat potencjalnej współpracy w zakresie produkcji samochodów elektrycznych:

Rozumiemy, że Apple prowadzi rozmowy z różnymi światowymi producentami samochodów, w tym Hyundai Motor. Ponieważ rozmowy są na wczesnym etapie, nic nie zostało postanowione.

Przeczytaj też: Hyundai może pomóc w produkcji Apple Car

Nie minął miesiąc, a Hyundai poinformował, że nie prowadzi już rozmów z Apple w sprawie autonomicznego samochodu elektrycznego:

Nie prowadzimy rozmów z Apple na temat rozwoju pojazdów autonomicznych.

Po tej informacji akcje Hyundaia spadły o 6,2%. Wcześniej, gdy lokalne media donosiły, że Apple i Hyundai prowadzą rozmowy na temat opracowania autonomicznych pojazdów elektrycznych do 2027 roku oraz opracowania akumulatorów w amerykańskich fabrykach obsługiwanych przez Hyundai lub Kia, akcje Kia podskoczyły o 61%.

{{ gallery(3184) }}

Jeszcze w zeszłym tygodniu media, w tym CNBC, informowały, że umowa jest bliska sfinalizowania. W jednym z doniesień z Korei Południowej stwierdzono, że obie firmy miałyby podpisać umowę 17 lutego. Nic z tego.

Ponoć niektórzy dyrektorzy wyrażali obawy, co do zostania producentem kontraktowym dla amerykańskiego giganta technologicznego, na tej samej zasadzie co firma Foxconn w tworzeniu iPhone’ów. Jeden z nich w rozmowie z agencją Reutera, chcąc pozostać anonimowy, powiedział:

Nie jesteśmy firmą, która produkuje samochody dla innych.

Inne źródła donoszą, że to Apple przerwało rozmowy, niezadwolone, że informacje o współpracy wyciekły do mediów. 

Przeczytaj też: Foxconn, firma, która zmontowała Twojego iPhone’a, stworzyła podwozie samochodu elektrycznego

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze