Karolina Chojnacka

Foxconn, firma, która zmontowała Twojego iPhone’a, stworzyła podwozie samochodu elektrycznego

Firma chce przejąć 10% rynku EV do 2025 roku. Ambitny plan, co nie?

Foxconn, tajwański producent kontraktowy w dziedzinie elektroniki, który jest najbardziej znany z montażu produktów Apple, chce zostać producentem komponentów do samochodów elektrycznych.

Podczas prezentacji w Tajpej prezes Foxconn, Liu Young-way, powiedział, że zamierza przejąć 10% udziałów w światowym rynku pojazdów elektrycznych do 2025 roku. Pierwszym krokiem w realizacji tego ambitnego planu, było stworzenie podwozia samochodu elektrycznego.

Przeczytaj też: Jak działa samochód elektryczny?

Podwozie jest określane jako „open source”, z dostosowywanymi elementami, takimi jak rozstaw osi, typ zawieszenia i rozmiar akumulatora. Co to oznacza? Współpracujący z Foxconn producenci samochodów mogliby dostosować je całkowicie do swoich potrzeb.

Tajwańska firma poinformowała również, że planuje wprowadzić w 2024 roku akumulator półprzewodnikowy do pojazdów elektrycznych, który według niej będzie dużo lepszy od dzisiejszych akumulatorów litowo-jonowych.

Przeczytaj też: Akumulator litowo-polimerowy – czym różni się od litowo-jonowego i jakie marki go stosują?

W styczniu Fiat Chrysler Automobiles wyznaczył Foxconn jako partnera joint-venture do budowy pojazdów elektrycznych w Chinach. Obecnie Foxconn jest dostawcą Tesli. Prezes Liu Young-way powiedział, że jego firma rozmawia z wieloma producentami samochodów na temat możliwości dalszych współprac. Uda im się zawojować rynek EV?

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze