Karolina Chojnacka

Hyundai może pomóc w produkcji Apple Car

Hyundai potwierdził, że jest na etapie wczesnych rozmów z gigantem technologicznym.

Projekt samochodu Apple najwyraźniej nie umarł. A wręcz przeciwnie, ma się całkie dobrze. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, wielu tajwańskich dostawców części już rozpoczęło przygotowania do zwiększenia produkcji komponentów do pojazdu. Najbardziej optymistyczne prognozy przewidują nawet pełny debiut samochodu Apple przed tego końcem roku.

Przeczytaj też: Apple pracuje nad pierwszym samochodem

Projekt Apple wydaje się być bardzo dobrze odbierany przez producentów samochodów. Szef Volkswagena niedawno przyznał, że nie może się doczekać konkurencji ze strony firm spoza branży motoryzacyjnej. Teraz okazuje się, że w produkcję samochodu Apple’a mógłby być zaangażowany producent samochodów.

Cytując informacje z Korea Economic Daily, MacRumors donosi, że Apple negocjuje z Hyundaiem. Południowokoreański producent samochodów mógłby wyprodukować samochód Apple, gdy ten będzie gotowy na podbój dróg, ale oczywiście w tej chwili nie można powiedzieć nic konkretnego.

Wkrótce po pojawieniu się tych informacji, Hyundai potwierdził, że jest w trakcie wczesnych rozmów z Apple na temat potencjalnej współpracy w zakresie produkcji samochodów elektrycznych:

Rozumiemy, że Apple prowadzi rozmowy z różnymi światowymi producentami samochodów, w tym Hyundai Motor. Ponieważ rozmowy są na wczesnym etapie, nic nie zostało postanowione.

Przeczytaj też: Smartwatch Apple steruje Hyundaiem

Obie firmy mogą połączyć siły nie tylko w celu wyprodukowania samochodu Apple, ale także w celu opracowania technologii akumulatorów ze względu na „ogromne koszty” tego procesu. Hyundai odmówił jednak komentarza na temat tej części raportu:

Otrzymywaliśmy prośby w sprawie potencjalnej współpracy od różnych firm w zakresie rozwoju autonomicznych pojazdów elektrycznych, ale nie podjęto żadnych decyzji, ponieważ rozmowy są na wczesnym etapie.

Przeczytaj też: Tesla mogła należeć do Apple! Musk chciał ją sprzedać za bezcen

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Mogliby współpracę nawiązać z kimś innym

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Mogliby wejść we współpracę z toyotą bliżej jej do USA i to większy gracz na rynku motoryzacyjnym

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze