Daria Mikólska

Husqvarna Vektorr – elektryczny skuter

Marka Husqvarna planuje wprowadzić na rynek swój pierwszy skuter elektryczny. Znamy pierwsze informacje na jego temat.

W połowie zeszłego roku Husqvarna zaprezentowała koncepcyjny skuter Vektorr. Była to pierwsza wzmianka zapowiadająca elektryfikację marki. Zgodnie z obietnicami, nowy model powinien lada moment trafić do produkcji. Za jego montaż będzie odpowiadać indyjski Bajaj Auto, który jest partnerem firmy Pierer Mobility, właściciela marki KTM i Husqvarna.

Zobacz: Ta fabryka skuterów elektrycznych zatrudnia same kobiety! 10 tys. pracowników i ani jednego mężczyzny

Okazuje się bowiem, że Husqvarna Vektorr ma mieć wiele wspólnego ze skuterem Bajaj Cheetak. Oba modele będą powstawać na tej samej linii montażowej – w związku z tym będą oferować podobne rozwiązania techniczne i osiągi.

Husqvarna Vektorr

Husqvarna Vektorr będzie wyposażona w silnik elektryczny o maksymalnej mocy 5,4 KM. Jednostka będzie zasilana przez akumulator o pojemności 3 kWh. Taki zestaw pozwoli rozwinąć prędkość do 45 km/h i przejechać nawet do 95 kilometrów na jednym ładowaniu. To oznacza, że będzie to typowy miejski model.

Jak wynika ze zdjęć konceptu z przodu zostanie zamontowany jednostronny przedni widelec, a z tyłu pojawi się monoshock. Skuter będzie wyposażone w przednie hamulce tarczowe i tylne bębnowe. Na liście wyposażenia standardowego pojawi się cyfrowy panel przyrządów oraz pełne oświetlenie LED.

Husqvarna Vektorr

Producent nie pokazał jeszcze wersji produkcyjnej, ale wygląd studium koncepcyjnego zebrało bardzo pozytywne recenzje. Styl retro w nowoczesnej interpretacji połączony ze skandynawskim, surowym designem powinien przypaść do gustu potencjalnym klientom.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze