Karolina Chojnacka

Hugh Jackman jako Enzo Ferrari? Powstanie film o legendarnym Włochu

Gwiazda Hollywood, Hugh Jackman, ma wcielić się w rolę legendarnego szefa Ferrari, Enzo Ferrariego. Zdjęcia do filmu o życiu Włocha mają rozpocząć się wiosną przyszłego roku.

Jeśli plotki się potwierdzą, Hugh Jackman będzie kolejnym aktorem, wcielającym się w rolę legendarnego Włocha. W 2003 roku postać Ferrariego sportretował w filmie biograficznym włoski aktor Sergio Castellitto, a w 2013 roku Augusto Dallara zagrał go w niewielkiej roli w filmie Rona Howarda „Wyścig”.

Przeczytaj też: Niki Lauda i James Hunt w filmie „Rush” – trailer

Film, wstępnie zatytułowany po prostu „Enzo Ferrari”, ma zostać wyreżyserowany przez Michaela Manna, twórcę takich filmowych hitów jak „Ostatni Mohikanin”, „Ali” czy „Gorączka”.

Akcja będzie skoncentrowana na historii Ferrari w burzliwym 1957 roku, kiedy to włoska firma była o krok od katastrofy finansowej, a jej legendarny założyciel został zaatakowany przez Watykan, po strasznej katastrofie z udziałem jednego z jego samochodów podczas tamtorocznego wyścigu Mille Miglia. To był również czas w którym Enzo Ferrari stracił syna Dina, który w wieku 24 lat zmarł z powodu postępującej dystrofii mięśniowej.

W wywiadzie dla Deadline.com Michael Mann zdradził, że od dwudziestu lat pracuje nad tym projektem:

Prawdziwa moc tego filmu tkwi w emocjonalnie naładowanych życiach tych ludzi. W skomplikowanych i ekstremalnych okolicznościach. Ponadto istnieje wybuchowa moc i śmiertelne piękno wyścigów. U podstaw całości leży świetny dramat i dlatego pomysł filmu o Ferrarim pozostał ze mną tak długo.

Scenariusz filmu powstanie na podstawie książki Brocka Yatesa „Enzo Ferrari: The Man, the Cars, the Races, the Machine”.

Michael Mann ma już doświadczenie w pracy nad filmem o wyścigach samochodowych. Był producentem wykonawczym w „Le Mans ‘66”, filmie opowiadającym historię zwycięstwa Forda nad Ferrari podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 1966 roku.

Przeczytaj też: Premiera filmu „Le Mans 66” – historia pojedynku Forda z Ferrari

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze