Daria Mikólska

Rekordowa Honda PCX125. Już 3 tys. egzemplarzy jeździ po Polsce

Polski importer marki Honda pochwalił się właśnie jubileuszowym klientem, który stał się szczęśliwym właścicielem skutera Honda PCX125. Po polskich drogach jeździ 3 tys. sztuk tego modelu.

Historyczny egzemplarz modelu PCX125 wydano w ręce klienta w warszawskim dilerstwie MCS. Honda przygotowała niespodziankę dla szczęśliwego nabywcy – voucher na akcesoria o wartości tysiąca złotych.

Honda PCX125
Honda PCX125

Model PCX pojawił się na rynku w 2010 roku. Japoński producent chciał połączyć wysoki komfort jazdy z atrakcyjnym wyglądem i wysoką jakością wykonania. Był to pierwszy w Europie jednoślad wyposażony w system wyłączania silnika na biegu jałowym (Idling Stop), dzięki któremu skuter zadowalał się niskim zapotrzebowaniem na paliwo.

Zobacz: Test Hondy PCX 125: Od pierwszego wejrzenia…

Honda PCX125 to jeden z najpopularniejszych modeli japońskiego producenta w Europie. Połączenie kompaktowych wymiarów z niewielką masą oraz cichym i oszczędnym silnikiem eSP+ czynią z niego idealnego towarzysza do codziennych dojazdów do pracy oraz poruszania się po miejskich uliczkach. Pojemność 125 cm3 umożliwia jazdę z prawem jazdy kat. A i B. Chłodzony cieczą silnik o mocy 12,5 KM w połączeniu z niską masą (130 kg) zapewniają bardzo dobre właściwości jezdne.

Honda PCX125
Honda PCX125

Jednoślad jest wyposażony w nowoczesne oświetlenie LED oraz rozwiązania zapewniające wysoki komfort i funkcjonalność. Siedzisko skutera jest wyprofilowane pod kątem wygody dla kierowcy i łatwego dostępu do nawierzchni.

Przeczytaj koniecznie: Ten skuter sprzedaje się w Polsce jak ciepłe bułeczki – padła rekordowa liczba

Zwiększono również ilość miejsca na stopy, a pod siedzeniem znajduje się pełnowymiarowy kask. W schowku na rękawiczki umieszczono gniazdo do ładowania USB-C. Do listy udogodnień należy zaliczyć panoramiczny wyświetlacz oraz bezprzewodowy kluczyk (Smart Key).

Honda PCX125 kosztuje w polskich salonach 14 400 złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze