Daria Mikólska

Harley-Davidson Pan America z mniejszym silnikiem. Są pierwsze przecieki

Już niebawem Harley-Davidson Pan America będzie dostępny z mniejszym silnikiem. Amerykański producent pracuje nad wprowadzeniem jednostki o pojemności 975 cm3 do oferty.

Harley-Davidson Pan America to jedna z najważniejszych premier amerykańskiego producenta. Niewykluczone, że lada moment pojawi się kolejna wersja motocykla adventure, ale tym razem ze zmniejszonym silnikiem.

Nowy model w gamie marki Harley-Davidson narobił sporo zamieszania na rynku, ale cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Pierwszy motocykl klasy adventure w historii amerykańskiej marki stanął bez kompleksów naprzeciw uznanym konkurentom rynkowym.

Jedyna wersja w ofercie jest dostępna z silnikiem chłodzonym cieczą. Pojemność jednostki to 1252 cm3, a maksymalna moc to 152 KM. Żeby osiągnąć sukces w tym segmencie, jest jeszcze potrzebny mniejszy silnik w ofercie, który pozwoli na skuteczną rywalizację w niższej klasie.

Harley-Davidson Pan America
Harley-Davidson Pan America

Na oficjalnej stronie Harleya-Davidsona pojawiły się akcesoria, które potencjalnie zdradziły, że jest szykowana kolejna wersja. Przy niektórych elementach wyposażenia pojawia się informacja, że są kompatybilne z wersją RA1250 i RA1250S. Oprócz tego pojawiły się tam również oznaczenia RA975 i RA965S. W tym przypadku drugie oznaczenie jest zagadką, ale mogło dojść do zwykłej literówki.

Kolejnym tropem w zagadce jest niedawna premiera – kilka tygodni temu zadebiutował Harley-Davidson Nightster, który jest tak naprawdę modelem Sportster ze zmniejszonym silnikiem. Jednostka Revolution Max zamontowana w tym motocyklu ma pojemność 975 cm3. Wszystko wskazuje na to, że ten sam silnik zadebiutuje niebawem w modelu Pan America.

Zobacz: Harley-Davidson Nightster debiutuje. Tańszy i bardziej klasyczny wariant Sportstera

Mniejsza jednostka oznacza inną moc – w tym przypadku można się spodziewać około 90 KM, ale niewykluczone, że producent delikatnie podkręci osiągi, żeby mocniej konkurować w klasie średniej. W zmniejszonej Pan Americe można się spodziewać również mniej elektronicznych dodatków, co z pewnością wpłynie pozytywnie na jego cene.

Na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze