GreenWay zmienia cennik ładowania samochodów elektrycznych. Będzie drożej

GreenWay dostosowuje cennik usług ładowania do wzrostu kosztów energii, rosnącej inflacji oraz coraz wyższych kosztów pracy. Nowy cennik GreenWay będzie obowiązywał od 1 kwietnia.

Zmiana cennika GreenWay jest spowodowana ponad 100% wzrostem cen rynkowych energii elektrycznej w ciągu ostatniego roku, wzrostem opłat za dystrybucję energii oraz wysoką inflacją skutkującą wzrostem pozostałych kosztów.

GreenWay zmienia cennik ładowania samochodów elektrycznych

Średni wzrost cen za kilowatogodzinę dostarczanej energii wyniesie 16%, natomiast opłat abonamentowych w programach cenowych Energia Plus i Max – 14%.

Równocześnie GreenWay upraszcza strukturę cennika za ładowanie w zależności od mocy stacji. Opłaty będą określone dla trzech kategorii: dla stacji AC, stacji DC o mocy mniejszej lub równej 100 kW, oraz stacji DC o mocy wyższej niż 100 kW.

GreenWay zmienia cennik ładowania samochodów elektrycznych

Ważną – i postulowaną wcześniej przez klientów sieci – zmianą, jest podniesienie opłat za czas postoju samochodu przy stacji ładowania po przekroczeniu limitu bezpłatnych minut na stacjach AC oraz ujednolicenie tego limitu na stacjach  DC dla wszystkich planów cenowych. Celem tego działania jest ograniczenie blokowania miejsc postojowych przy stacjach.

Obowiązujący do końca marca cennik oraz jego nową wersję, która wejdzie w życie w kwietniu, można zobaczyć na stronie internetowej GreenWay Polska.

W ramach Tarczy Antyinflacyjnej, od lutego br. GreenWay w cenniku stosowana jest tymczasowo obniżona do 5% stawka podatku VAT.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze