Karolina Chojnacka

Grand Prix Hiszpanii odbędzie się, mimo pogarszającej się w kraju sytuacji epidemiologicznej

Mimo, że w Hiszpanii znacznie pogorszyła się sytuacja epidemiologiczna związana z koronawirusem, to zawodnicy Formuły 1 i tak będą ścigać się na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Hiszpania zmaga się aktualnie z drugą falą zakażeń niebezpiecznym koronawirusem. Każdego dnia liczba nowych przypadków dochodzi o 2 tysięcy. Władze kraju ponownie wprowadzają część ograniczeń.

Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną wiele osób zastanawiało się, czy Formuła 1 nie zrezygnuje z organizacji Grand Prix Hiszpanii na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Wyścig planowany jest na 16 sierpnia.

Jak zdradził w rozmowie z F1-Insider Helmut Marko, koronawirus nie przeszkodzi w organizacji Grand Prix:

Pomimo wzrostu liczby chorych w Hiszpanii. Hotele wysłały nam wytyczne na co zwracać uwagę podczas zameldowania. Mamy pozwolenie na rozegranie rundy, ponieważ i tak poruszamy się w swojej bańce.

Wszyscy przyzwyczailiśmy się do życia w bańce. Nie ma innego wyjścia. Myślę, że reakcje po pierwszych wyścigach pokazały, że Formuła 1 postępuje właściwie. Brak kibiców jest kompromisem, na który musieliśmy pójść. Ważne jest również, aby nadal poważnie traktować pandemię i zawsze podejmować niezbędne środki ostrożności.

Przeczytaj też: Sergio Perez ma koronawirusa! Kiedy wróci do ścigania? Kto go zastąpi?

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze