Agnieszka Serafinowicz

Google Street View wkrótce zniknie, ale to nie to co myślicie

Możliwość pobrania aplikacji Google Street View w najbliższych tygodniach zostanie zlikwidowana.

Google postanowiło wycofać ze swojego portfolio aplikacji i usług samodzielną, dostępną zarówno na Androida, jak i Apple iOS, aplikację mobilną Google Street View. Do takiej informacji dotarli dziennikarze z serwisu 9to5Google, którzy po analizie kodu najnowszej wersji aplikacji, znaleźli w nim informację, że wsparcie producenta dla tej aplikacji zakończy się 21 marca 2023 roku.

Google Street View, popularne, ale usuwamy

Z jednej strony takie działanie może wydawać się dość dziwne, tym bardziej że Madison Gouveia, rzeczniczka prasowa i PR Manager odpowiedzialna za Google Maps, deklarowała, że popularność Street View cały czas rośnie. Ta sama osoba potwierdziła również to, co znaleziono w kodzie najnowszej wersji samodzielnej aplikacji Google Street View, że w najbliższych tygodniach będzie ona usunięta.

Google Street View

Street View zostało wydzielone jako niezależna aplikacja w 2015 roku. Program ten przez cały ten czas był dostępny na platformy Android i Apple iOS. Jednak nie jest to dokładnie ta sama usługa Street View, którą znamy jako element funkcjonalności popularnych Map Google. Samodzielna aplikacja Google Street View umożliwiała użytkownikom przesyłanie do usługi, właśnie za pośrednictwem aplikacji, własnych zdjęć sferycznych. Pozwalało to uzupełniać bazę zdjęć usługi Street View o rejony, które nie zostały odwiedzone przez samochód Google’a wykonujący zdjęcia na potrzeby usługi Mapy Google i Street View.

Ponadto w zeszłym roku Google wprowadził do swojego portfolio aplikację Photo Paths, która również pozwala użytkownikom przesłać serię zdjęć dla dróg i lokalizacji, które wcześniej nie były uwzględnione w usłudze Google Street View.

Dlatego uspokajamy. Dedykowana aplikacja Google Street View niebawem zniknie ze sklepów z aplikacjami mobilnymi na Androida i Apple iOS, ale usługa jako część Map Google ma się dobrze i będzie systematycznie dalej rozwijana.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze