Google Maps czeka aktualizacja. Ważne zmiany dla kierowców

Najnowsza aktualizacja Google Maps wprowadzi szereg istotnych zmian dla kierowców. Na które z nowych funkcji powinni zwrócić uwagę zmotoryzowani?

Google Maps to jedna z najchętniej używanych przez kierowców aplikacji. Pomaga kierowcom wybrać najszybsze i najkrótsze trasy do wybranego celu, jest darmowa i można ją pobrać na każde urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

W najbliższym czasie Mapy Google czeka ważna aktualizacja. Aplikacja zostanie wzbogacona o kolejne funkcje, które zdecydowane ułatwią życie kierowcom.

Nowe funkcje Google Maps. Na co powinni zwrócić uwagę kierowcy?

Po aktualizacji w Google Maps będzie informować o wysokości opłat drogowych. Ceny opłat będą będą podawane na podstawie informacji upublicznianych przez lokalne władze zajmujące się pobieraniem należności od zmotoryzowanych, z uwzględnieniem m.in. różnych form płatności oraz dnia tygodnia.Dzięki temu, jeszcze przed rozpoczęciem podróży, będzie można poznać potencjalny koszt przejazdu i wybrać, czy decydujemy się na przejazd drogami płatnymi, czy wybieramy trasy darmowe.

Początkowo nowa funkcja informowania o wysokości opłat drogowych będzie działać w USA, Japonii, Indiach oraz Indonezji. Z czasem ta opcja ma być sukcesywnie wprowadzana w kolejnych państwach.

Google Maps pomoże ci oszczędzić paliwo

To jednak nie koniec nowości. Zgodnie z zapowiedziami, Google Maps będą wyświetlać informacje o skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną oraz miejscach, gdzie znajdują się znaki „stop”. W ten sposób, kierowca odpowiednio wcześnie będzie wiedział o miejscach, gdzie powinien zachować szczególną ostrożność i zdjąć nogę z gazu.

Zaktualizowane Google Maps mają też być bardziej szczegółowe. Korzystając z aplikacji będzie można zobaczyć między innymi obrysy budynków, a czasem nawet kształt drogi wraz z elementami małej infrastruktury, jak np. wysepki.

Nowe funkcje Google Maps. Zyskają użytkownicy urządzeń z systemem operacyjnym iOS

Dzięki najnowszej aktualizacji Google Maps, właściciele iPhone’a otrzymają nowy widżet, który będzie można przypiąć na ekranie głównym; w jego oknie wyświetlą się informacje o trasie oraz godzinie dotarcia do celu. Z kolei ci, którzy mają Apple Watch, będą mogli uruchomić aplikację bezpośrednio z zegarka – dotychczas było to możliwe jedynie za pomocą smartfona.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze