Fotoradary łapią w wakacje coraz więcej kierowców. Ile jechał rekordzista?

Ponad 188 tys. przekroczeń prędkości zarejestrował od początku wakacji system fotoradarowy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. To o ponad 10 tys. przypadków więcej niż rok wcześniej.

180 km/h na liczniku miał kierowca Audi A6 pędzący przez miejscowość Dzierzążnia na Mazowszu. Z niewiele mniejszą prędkością – 167 km/h – jechał kierujący Volkswagenem Passatem B5 przez Kleczanów w województwie świętokrzyskim. O 113 km/h (!), przy ograniczeniu do 60 km/h, przekroczył dozwoloną prędkość kierujący kolejnym Audi w miejscowości Wilków na terenie Dolnego Śląska. Wszystkie te wykroczenia popełniono na terenie zabudowanym, z czego ostatnie dokładnie na przejściu dla pieszych!

Najwięcej naruszeń zarejestrował fotoradar w Krzywanicach – ponad 2,6 tys. Sprawcami większości wykroczeń byli kierujący pojazdami osobowymi. Odpowiadają za 93 proc. naruszeń spośród ponad 188 tys. Kierowcy przekraczali prędkość średnio o 23 km/h.

Nie rozpoznasz osoby na zdjęciu z fotoradaru? Sprawa może trafić do sądu!

W okresie wakacyjnym wzrosła nie tylko liczba przekroczeń prędkości. Urządzenia zarejestrowały ponad 7 tys. przypadków niestosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej. To o ponad 19 proc. więcej niż rok wcześniej. Wjazd na czerwonym świetle najczęściej rejestrowały urządzenia monitorujące skrzyżowanie w miejscowości Mroków – ponad 1,3 tys. 

O ile w okresie wakacyjnym wzrosła liczba zarejestrowanych wykroczeń, to porównanie danych od początku tego roku z analogicznym okresem 2019 r., wskazuje na spadek liczby naruszeń prędkości na poziomie blisko 15 proc. Od stycznia do 12 sierpnia fotoradary zarejestrowały ponad 866 tys. naruszeń. W tym samym okresie 2019 r. – ponad 1 mln. Niechlubnym rekordzistą jest kierowca BMW serii 7, który w miejscowości Ligota Górna w województwie opolskim jechał z prędkością 212 km/h. Przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h, przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 142 km/h.  Od początku roku najwięcej naruszeń zarejestrował fotoradar w Warszawie przy ul. Grójeckiej, wykonujący pomiary w kierunku centrum – ponad 11,5 tys.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze