Nie rozpoznasz osoby na zdjęciu z fotoradaru? Sprawa może trafić do sądu!

Nie rozpoznasz osoby na zdjęciu z fotoradaru? Sprawa może trafić do sądu!

17 lipca 2019
5
Kobieta, która próbowała uniknąć kary za zbyt szybką jazdę, trafiła do sądu. 122 km/h na liczniku przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Kto siedział za kierownicą? Obywatelka Rosji - tak twierdził właściciel pojazdu. Inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego postanowili to sprawdzić.

Dzierzążnia to niewielka gmina w powiecie płońskim. Kierowcy poruszający się drogą krajową w obszarze zabudowanym, powinni jechać z maksymalną prędkością 50 km/h. Przejeżdżająca przez Dzierzążnię kobieta zdecydowanie przekroczyła dozwoloną prędkość - miała na liczniku 122 km/h.

Wykroczenie zostało zarejestrowane przez fotoradar i Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym  GITD wezwało właściciela pojazdu do złożenia wyjaśnień. Stwierdził on, że samochód prowadziła obywatelka Rosji. Takie oświadczenia regularnie spływają do CANARD i stanowią próbę przerzucenia odpowiedzialności na obcokrajowców. Urzędnicy postanowili sprawdzić, czy wyjaśnienia właściciela pojazdu są wiarygodne.

Powołując się na przepisy prawa karnego i prawa wykroczeń, wystąpili z wnioskiem o udostępnienie wizerunku żony właściciela pojazdu. Porównanie zdjęć z dowodu osobistego i fotoradaru nie budziło wątpliwości. Pojazd prowadziła Polka - żona właściciela auta. 

Sprawa skończyła się w sądzie. Za przekroczenie prędkości kobieta została ukarana grzywną w wysokości 500 zł.

Komentarze

Leshido
18 lipca 2019 20:16
Wszystko ok ale co robi nasza policja?
Qwer
19 lipca 2019 04:11
A powinni odebrać jeszcze prawko.
Ja
19 lipca 2019 08:05
A za składanie fałszywych zeznań?
Beny
19 lipca 2019 09:58
Od kiedy Itd ma prawo przeglądać dane osobowe obywatela, gdzie jest RODO
slk > Beny
21 lipca 2019 12:09
To instutucja panstwowa tłumoku