FIA zebrała 2 miliony euro na walkę z COVID-19

25 czerwca 2020
Internetowa aukcja #RaceAgainstCovid odniosła ogromny sukces. Licytacja pamiątek ze świata sportów motorowych zakończyła się uzbieraniem 2 milionów euro dla Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca na rzecz globalnej walki z COVID-19.
Loading module...

Zainicjowana przez FIA, a w szczególności przez Komisję Kierowców, internetowa aukcja #RaceAgainstCovid obejmowała spory wybór pamiątek przekazanych przez kierowców, zespoły, producentów, sponsorów i artystów ze społeczności sportów motorowych.

Przeczytaj też: Motorsport w walce z COVID-19. Rywale łączą siły

Wśród wystawionych przedmiotów znajdowały się między innymi kaski i kombinezony wyścigowe od Lewisa Hamiltona, Sébastiena Loeba, Michaela Schumachera czy Toma Kristensena, a także samochód pokazowy McLaren MP4-24, dzieła sztuki i oraz możliwość przeżycia ekskluzywnych wrażeń na mających się wkrótce odbyć wydarzeniach wyścigowych.

Prezydent FIA, Jean Todt, powiedział:

Dziękuję całej sportowej społeczności związanej z aukcją #RaceAgainstCovid, która umożliwiła osiągnięcie sukcesu. Jest to konkretny dowód naszej jedności i solidarności w walce z pandemią COVID-19, a szerzej także naszego pozytywnego wkładu w społeczeństwo.

Szef Komisji Kierowców, Tom Kristensen, dodał:

Szczególnie dziękujemy zespołom, organizatorom, producentom, dostawcom i sponsorom, którzy zebrali się razem, aby ofiarować cenne przedmioty. Na tej aukcji zebrano znaczną sumę na rzecz globalnej sprawy, która wpłynie na życia ludzi na całym świecie.

Aukcja #RaceAgainstCovid była pierwszą akcją #PurposeDriven, nowego ruchu społecznego FIA dla społeczności sportów motorowych. W jego ramach FIA dołoży starań, aby działać jako katalizator i przewodnik celów i ambicji sportów motorowych, by odpowiedzialnie przyspieszyć ich pozytywny wkład w społeczeństwo we wszystkich możliwych sektorach, w tym w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa, gospodarki, środowiska, edukacji, integracji i różnorodność.

Przeczytaj też: #WeRaceAsOne – nowa inicjatywa Formuły 1 w walce z globalną nierównością

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!